Po vínnych pivniciach Hontu - KORVINUM

Miroslav Babinský   May 14 2020   Vínna turistika

Takto pred rokom sme Vám predstavili reportáž s hercom Mariánom Labudom pri jeho návšteve Ezathousu a spoločnom výlete po Dudinciach a vínnych pivniciach Hontu. Poslední naši hostia vyjadrili želanie sprevádzať ich do vinárstva KORVINUM v Rykynčiciach.

Tomuto blaženému pohľadu na rybníček, krásne posedenie s altánkom a pivnica zasadená do skalného útesu nemôžem nikdy odolať. Vinohradník a vinár Ladislav Korčok pochádza z Vinice, kde už jeho predkovia sa zaoberali pestovaním viniča a výrobou vína. Po krátkom pracovnom pôsobení v Rykynčiciach si prenajal od tunajšieho družstva ovocné sady a vinohrady a postupom času aj odkúpil časť podniku vrátane bývalej družstevnej pivnice.

 

 

Ten pohľad na majestátnu do skaly zasadenú pivnicu s obrovskými priestormi a pôvodnými sopečnými nánosmi vždy očarí. Pán Korcsok ako vždy pripravený nás uvítal čerstvými kozími syrmi z vlastnej produkcie a vlastného chovu, domácou slaninkou a klobáskou, nuž a po takejto maškrtke sme sa pustili do ochutnávania a degustácie. Za každou odrodou uvádzam moje hodnotenie a body, to samozrejme berte ako moj subjektívny názor, ale naša skupinka sa zhruba zhodla.

 

 

Hodnotenie hostí nájdete na na FB stránke Ezathouse Accommodation. Týmto by sme chceli poďakovať Lackovi Korčovi za krásny zážitok a skvelé vína, ktoré mohli hostia Ezathouse ochutnať.

 

Viac na: FB/Ezahouse Accomodation

a www.ezathouse.sk

 

 

Hontom Vás sprevádzal EZATHOUSE

 

 

a EZAT WORLD TRAVELER

 

Miro Babinský

 

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok