NAJLEPŠIE VINÁRSTVO ROKA 2019 NÁJDETE V TRNAVE

Miroslav Babinský   Jan 19 2020   Vínna turistika

Spoločnosť Víno Mrva&Stanko sa stala za minulý rok najlepším Vinárstvom roka. Porota zložená z odborníkov tak ocenila skúsených vinárov z Trnavy, ktorí po štvrtýkrát získali tento titul. Zväz vinohradníkov a vinárov Slovenska spolu s časopisom Vinotéka každý rok oceňujú vinárske osobnosti a zároveň vyhlasujú Vinárstvo roka. V roku 2019 sa ním stalo vinárstvo Vladimíra Mrvu a Petra Stanka z Trnavy, ktoré uspelo vo veľkej konkurencii.

 

Pri hodnotení dostávajú vinohradníci a vinári body vo viacerých kategóriách, v ktorých sa posudzujú napríklad investície do technológií, propagácia a marketing slovenského vína, úspechy na domácich či medzinárodných súťažiach vín.

 

 

„Je to veľká pocta pre nás, pre našu prácu, ktorej sa venujeme už od roku 1997. Snažíme sa prinášať vždy niečo nové, aby sme sa odlíšili od konkurencie. Naše vína sú vyrábané v najvyššej možnej kvalite. Preto vždy starostlivo vyberáme dodávateľov hrozna a technológie, ktoré použijeme. Napríklad to najlepšie z ročníka môžete ochutnať vďaka kolekcii “Winemaker´s cut”,“ hovorí Peter Stanko, spolumajiteľ vinárstva Mrva&Stanko.

 

Ochutnať a zakúpiť si ich vína môžete vo vinotéke kedykoľvek od pondelka do piatka v čase otváracích hodín od 08:00 do 16:30 hod. Zároveň si môžete u nich zorganizovať aj školenie, konferenciu, workshop alebo si len tak posedieť pri víne. Degustáciu vedie skúsený someliér, ktorý vám podá odborný výklad a zároveň vás prevedie priestormi vinárstva.  Dozviete sa, ako a v akom prostredí sa vyrábajú vína firmy Mrva&Stanko, prejdete sa rozľahlou pivnicou s barikovými sudmi i podzemným tunelom.

 

 

Uvidíte, že s ich vínami sa na moment budete cítiť kráľovsky. Ich skvelé vína totiž ochutnali anglický, švédsky a španielsky kráľovský pár, prezidenti USA a Ruskej federácie, George Bush a Vladimír Putin, ako i generálny tajomník OSN Kofi Anan. Právom patria medzi najlepších a udávajú vinárske trendy na Slovensku.

 

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok