Ranč pod Ostrou skalou

Kategória: Penzión
Stravovanie: plná penzia
Kapacita objektu: 30 lôžok

Poloha:

Ranč pod Ostrou skalou je vstupnou bránou národného parku Slovenský raj. Nachádza sa tu svetoznáma Dobšinská ľadová jaskyňa. Pozdĺž objektu tečie riečka Hnilec. Objekt ranča je postavený hneď vedľa hlavnej cesty E-67, trasa Rožňava – Poprad-Tatry.

Adresa: Dobšinská Ľadová Jaskyňa
04971 Stratená
WWW: www.ranc-ladova.sk
Email: ranc@ranc-ladova.sk
Telefón: 0911 298 208
Fax:
Hlavná ponuka agroturistiky:

Stratégiou podnikateľského subjektu je produkcia atraktívnych služieb vidieckeho cestovného ruchu a agroturistiky vysokej úrovne kvality, ktorá by spĺňala a vyhovovala aj požiadavkám náročných klientov Pod pojmom doplnkové služby rozumieme predovšetkým poskytovanie možnosti cykloturistiky, jazdy na koči, saniach, snežných skútroch, organizácia westernových plesov a ródea.

Ich hlavnou úlohou nie je len zvýšiť celkovú atraktívnosť ranča a jeho ubytovacích a stravovacích služieb, ale predovšetkým dať zariadeniu charakter celoročnej prevádzky, ktorá nie je závislá na otváracej dobe Dobšinskej ľadovej jaskyne, ale ponúka zákazníkom rôzne služby počas každého ročného obdobia, poskytnúť turistom nielen ubytovanie a stravu, ale pripraviť a odporučiť im zaujímavý športový, turistický a kultúrny program.

Predovšetkým ľuďom žijúcim v mestách umožniť nakosiť trávu či okúsiť niektoré práce na gazdovstve, odporučiť im miesta pre hubárov, stráne s lesnými plodmi, rybárske oblasti, usporiadať pikniky, jazdy na koni a koči, v zime na saniach a snežných skútroch.

Ponuka dvora

Ponuka a rozvoj služieb na Ranči pod Ostrou skalou sleduje súčasný trend v cestovnom ruchu - návrat k prírode, spoznávanie vidieckeho spôsobu života, uprednostnenie fyzickej činnosti a športových aktivít. Obyvatelia miest čoraz viac vyhľadávajú možnosti trávenia voľného času ďaleko od civilizácie a modernej techniky. Spoznávajú pôvodné tradície, ľudové remeslá, participujú na pestovateľskej činnosti, či každodennej starostlivosti o hospodárskej zvieratá.


Jazdenie na koňoch, koči a saniach

Ponúkame výuku jazdy na koni pre začiatočníkov aj pokročilých, pre náročnejších zákazníkov organizujeme jedno aj viac dňové výlety v sedle koní s možnosťou táborenia v prírode. V ponuke je zahrnutá výuka westernového jazdenia a názorné ukážky.

 • Doplnkové služby
 • Možnosť zúčastňovať sa prác na ranči (napr. ošetrovanie koní, hovädzieho dobytka, rúbanie dreva, pomoc pri výrobe sena). Možnosť táborenia vo vlastných stanoch, možnosť zapožičania bicyklov
 • Služby ohľadom koní
 • podkúvanie koní a korektúry
 • preprava koní vozíkom
 • poradenská činnosť ohľadom žriebät, problémových koní a ich zlozvykov
 • sprostredkovanie a predaj koní
 • jazdecká škola
Vybavenie objektu:
viac info info
yes Kuchyňa yes Kúpeľňa yes WC yes Spoločenská miestnosť
no Garáž yes Parkovisko no Terasa no Balkón
yes Altánok no Bazén no Jakuzzi yes Ohnisko
yes Krb yes Chladnička yes Mikrovlnka yes Sporák
yes Gril yes Televízor yes Satelit yes Internet

Budova je postavená v americkom motelovom štýle – každý apartmán má samostatný vchod z vonkajšej terasy. Celé ubytovacie zariadenie je rozdelené do 6 apartmánov.

Možné aktivity v okolí:
viac info info
yes Wellness yes Fitness yes Masáže yes Plaváreň
no Kúpalisko yes Korčulovanie yes Lyžovanie yes Turistika
yes Cyklistika no Člnkovanie yes Hubárčenie yes Kone
yes Biliard no Disko yes Tenis yes Bar
no Vínna turistika yes Futbalové ihrisko yes Historické pamiatky yes Gastronómia

Z prírodných zvláštností v blízkom okolí sú zaujímavé najmä svetoznáma Dobšinská ľadová jaskyňa v Národnej prírodnej rezervácii Stratená na území (dosahuje dĺžku 1232 m), Národný park Slovenský raj, Slovenské Rudohorie, reliéfy Nízkych Tatier so svojou symbolickou Kráľovou hoľou.

Z Ranča sú dostupné vychádzkové turistické trasy a chodníky, v blízkosti sú výborné podmienky pre zjazdové (Telgárt) a bežecké lyžovanie aj vodné športy (vodná nádrž Dedinky). Ranč dostal svoj názov podľa prírodnej rezervácie Ostrá skala, ktorá je z neho pekne viditeľná s výškou 970 m.n.m.

Ďalšie zaujímavosti v blízkosti sú Ochtinská aragonitová jaskyňa, Gombasecká jaskyňa, jaskyňa Domica, Jasovská jaskyňa, Chránená krajinná oblasť Muránska planina, hrad Krásna Hôrka, kaštieľ v Betliari, mauzóleum v Krásnohorskom Podhradí.

Galéria
Dostupnosť:
Autobusová stanica 15 km Lyžiarske stredisko 12 km
Vlaková stanica 15 km Bežkárska dráha 12 km
Historické pamiatky 15 km Turistické chodníky 1 km
Kúpalisko 18 km Jazero 2 km
Reštaurácia 1 km Potraviny 1 km
Nemocnica 15 km
Ceny:
viac info info
Osoba/noc (Leto) 15 € Objekt/deň (Leto) 15 €
Osoba/noc (Zima) 15 € Objekt/deň (Zima) 15 €

Apartmán č.1: 15 € noc/osoba
Apartmán č.2: 15 € noc/osoba
Apartmán č.3: 15 € noc/osoba
Apartmán č.4: 15 € noc/osoba
Apartmán č.5: 20 € noc/osoba
Apartmán č.6: 17 € noc/osoba


Cenník doplnkové služby:

 • Jazda na koni: 14 €/1 hodina
 • Jazda na koči a saniach: 40 €/1 hodina
 • Bicykle: 2,30 €/1 hodina
NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok