Penzión Sv. Mitro

Kategória: Penzión
Stravovanie: plná penzia
Kapacita objektu: 20 lôžok

Poloha:

Agroturistický komplex ležiaci v prekrásnom prostredí Národného parku Malá Fatra sa stane vašim sprievodcom kultúrnymi dedičstvom salašníctva a tradíciami, ktoré majú nespochybniteľné miesto v histórii regiónu Turiec a dedinky Turčianske Kľačany. Veď práve tu od konca 15. storočia sídlil valaský vojvoda sklabinského panstva.

Adresa: Turčianske Kľačany 271
03861 Vrútky
WWW: www.penzionsvmitro.sk
Email: penzionsvmitro@penzionsvmitro.sk
Telefón: 0918 388 801
Fax: nie je k dispozícii
Hlavná ponuka agroturistiky:

Agroturistický komplex ležiaci v prekrásnom prostredí Národného parku Malá Fatra sa stane vašim sprievodcom kultúrnymi dedičstvom salašníctva a tradíciami, ktoré majú nespochybniteľné miesto v histórii regiónu Turiec a dedinky Turčianske Kľačany. Veď práve tu od konca 15. storočia sídlil valaský vojvoda sklabinského panstva.

Od začiatku prestavby bývalého poľnohospodárskeho dvora v roku 2004 si Gazdovský dvor Turčianske Kľačany stanovil hlavný cieľ - spokojných zákazníkov. Naším poslaním je vytvárať hodnoty a tradície vidieckeho života, ktoré sú v charaktere dnešnej doby oceniteľnejšie než kedykoľvek predtým. Ukážkou reálneho života na tradičnom gazdovskom dvore sa preto snažíme propagovať poľnohospodárstvo a život na vidieku.

Čo vám vieme ponúknuť? Prostredie, kde môžu dospelí i deti stráviť príjemné chvíle pohody a vyťažiť čo najviac z konceptu spájajúceho ekologickú farmu a turistické zariadenie!
Máte chuť okúsiť nezameniteľnú vôňu údeného syra, osviežujúceho čerstvého syra, mlieka a kvalitnej žinčice? Na našom salaši si pochutíte na bio-výrobkoch z ovčieho a kozieho mlieka, pripravených tradičnou a ekologickou metódou. Stanete sa svedkami výrobného procesu a máte možnosť skúsiť si vyrobiť aj vlastný syr.

Rodinné pohostenie a dobroty z našej gazdovskej kuchyne, ako napríklad jahňacina, bryndzové halušky a pirohy, či kysnuté koláče vám poskytnú Penzión sv. Mitra a Gazdovská reštaurácia. Zatiaľ čo vy relaxujete na terase pri pohári žinčice či chladeného pivka, vaše deti sa môžu zabávať v detskom parku s preliezkami.

Vo voľných chvíľach môžete nasávať atmosféru sedliackeho dvora, započúvať sa do zvukov zurčiaceho potoka a zvončekov oviec práve prichádzajúcich z paše. Pri jazde na koni či v koči budete sledovať úchvatnú panorámu Malej Fatry a okolia dvora z novej perspektívy
Pri návšteve Gazdovského dvora vás budú sprevádzať aj zvieratká z gazdovského zverinca. Nielen vaše deti zaiste ocenia možnosť vidieť v prirodzenom prostredí prasiatka, kravy, kozy, ovce, zajace či morky. Počas celého roka areál krásne dotvárajú ovocné sady. Zastihnete ich v čase kvitnutia? Ochutnáte čerstvé plody, alebo sa budete len kochať nádhernými farbami lístia na jeseň?

Ponuka dvora

Prinášame dobrú správu pre všetkých milovníkov zdravých a lahodných pochútiek!
Odteraz si na našom salaši môžete pochutiť aj na produktoch z kozieho mlieka.

Sortiment sme rozšírili o tieto produkty:

  • BIO kozie mlieko za 1,50 €/l
  • BIO kozí syr čerstvý za 9,00 €/kg
  • BIO kozí syr údený za 10,00 €/kg

Príďte ich k nám ochutnať!

Salaš je otvorenný denne od 9. do 19. hodiny.
Poďte s nami osláviť deň detí!(24.05.2012)

Súťažte v Majstrovstvách Turca vo varení halušiek!(11.05.2012)
Trúfate si súťažiť v Majstrovstvách Turca vo varení halušiek? Myslíte, že Váš recept a schopnosti sú najlepšie? Povedzte o tom i svojim známym a príďte si zmerať sily s ďalšími družstvami už 19. mája 2012!

Podmienky súťaže 1.Majstrovstvá Turca vo varení halušiek:
Súťaž je určená pre 4-členné družstvá zložené z kuchára a pomocníkov. Družstvá si do súťaže pripravia náradie a suroviny na výrobu halušiek, množstvo sa odvíja od základnej stanovenej miery 2 kg očistených zemiakov.

Pripravenému družstvu spustí rozhodca časomieru a odštartuje prípravný proces kuchára - strúhanie zemiakov, prípravu cesta, hádzanie halušiek do kotla, cedenie a miešanie s ďalšími surovinami podľa vlastného receptu. Pomocníci pomáhajú so všetkým čo je potrebné, koordináciu nechávame na samotných družstvách - asistujú kuchárovi, kúria pod kotlom, pripravujú vodu na varenie a suroviny, slaninku a udržujú poriadok pri varení.

Za ukončenie varenia je považované domiešanie halušiek kuchárom a mávnutie rukou, ktorým upozorní rozhodcu na zastavenie časomiery. Po odvážení hotových halušiek (minimálna hmotnosť 3 kg) odoberie kuchár vzorku 0,5 kg na ochutnávku pre hodnotiacu komisiu. Ďalšou časťou súťaže družstva bude i rýchlosť konzumácie halušiek.

Vybavenie objektu:
viac info info
yes Kuchyňa yes Kúpeľňa yes WC yes Spoločenská miestnosť
no Garáž yes Parkovisko yes Terasa yes Balkón
yes Altánok yes Bazén no Jakuzzi yes Ohnisko
yes Krb yes Chladnička yes Mikrovlnka yes Sporák
yes Gril yes Televízor yes Satelit yes Internet

Penzión sv. Mitra s celkovou kapacitou 20 miest ponúka ubytovanie v komfortne zariadených dvojlôžkových izbách (resp. apartmáne s dvomi samostatnými dvojlôžkovými spálňami). Súčasťou izieb je kúpelňa so sprchovým kútom, televízia. V prípade záujmu máte zabezpečený aj prístup na Internet cez WiFi a parkovacie miesto vedľa penziónu.
Uvedené ceny za ubytovanie a raňajky zahŕňajú DPH.

Dieťa do 6 rokov má ubytovanie grátis, poskytujeme zľavy na skupinové pobyty.

Ubytovanie Cena za osobu/noc
Apartmán 25,00 €
Izba 22,60 €

V zimnej sezóne získate pri objednávke ubytovania v Penzióne sv. Mitra aj zľavu 30 % na skipas v lyžiarskom stredisku Jasenská dolina (www.jasenskadolina.sk).

Upozornenie: Na základe zákona č. 377/2004 Z.z. zo dňa 26. mája 2004 o ochrane nefajčiarov s účinnosťou od 1.7.2004 je fajčenie povolené vo vyhradených priestoroch penziónu.
Gazdovská reštaurácia disponuje dvoma samostatnými priestormi - klasicky zariadeným reštauračným priestorom s krbom a kapacitou 45 miest, podkrovnou gazdovskou izbou so sedliacky ladeným zariadením a kapacitou 50 miest. V letnej sezóne majú návštevníci možnosť využiť letnú, čiastočne krytú terasu. Kochajte sa výhľadom na krásy Malej Fatry, započúvajte sa do zvukov potoka pretekajúceho pomedzi brezy okolo terasy, či zvončekov ovečiek práve prichádzajúcich z paše!

Možné aktivity v okolí:
viac info info
yes Wellness yes Fitness yes Masáže yes Plaváreň
no Kúpalisko yes Korčulovanie yes Lyžovanie yes Turistika
yes Cyklistika no Člnkovanie yes Hubárčenie yes Kone
no Biliard yes Disko yes Tenis yes Bar
no Vínna turistika yes Futbalové ihrisko yes Historické pamiatky yes Gastronómia

Na tradičnom gazdovskom dvore bolo vždy rušno. Spolunažívali si gazdovia, ich rodiny a pomocníci, zvieratká o ktoré sa starali, a ktoré im prinášali pre život nevyhnutné zdroje obživy. V časoch osláv sa spoločne zišli kamaráti a známi, aby sa výborne pohostili a vzdali tak hold úspešnej sezóne, dobrej úrode, či utúžili medziľudské vzťahy v komunite.

Gazdovský dvor Turčianske Kľačany sa snaží nasledovať takéto princípy prípravou zážitkových programov presne na mieru a akcii pre verejnosť. Jeho cieľom je udržovať povedomie o zvykoch a tradíciách našich „starých otcov", slovenskom folklóre a zážitkovo-vzdelávaciou formou sa podieľať na rozvoji a propagácii slovenského vidieku, regiónu Turca a farmárskych produktov.

Zážitky na mieru
V prípade záujmu pre vás pripravíme nasledujúce akcie, firemné aktivity či tematické oslavy. Kontaktujte nás a radi Vám vytvoríme ponuku presne na mieru, pre určený počet osôb a s individuálnym programom.
Deň na salaši vám počas ovčiarskej sezóny (jar - jeseň) umožní spoznať celý proces chovu oviec a prípravy produktov. Tento program je veľmi obľúbený ako exkurzia pre školy.

Galéria
Dostupnosť:
Autobusová stanica 2 km Lyžiarske stredisko 50 km
Vlaková stanica 11 km Bežkárska dráha 50 km
Historické pamiatky 7 km Turistické chodníky 2 km
Kúpalisko 5 km Jazero 5 km
Reštaurácia 100 m Potraviny 2 km
Nemocnica 15 km
Ceny:
Osoba/noc (Leto) 23 € Objekt/deň (Leto) 25 €
Osoba/noc (Zima) 23 € Objekt/deň (Zima) 25 €
NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok