Ubytovanie v súkromí Babovo

Kategória: Penzión
Stravovanie: plná penzia
Kapacita objektu: 26 lôžok

Poloha:

Obec Banská Belá sa nachádza takmer v strede Štiavnických vrchov. Je vzdialená 5 km severovýchodne od Banskej Štiavnice v údolí pozdĺž hlavnej cesty spájajúcej Banskú Štiavnicu s Hronskou Dúbravou, odkiaľ je cca 15-20 min. cesty autom do Zvolena, Banskej Bystrice, Kremnice alebo Žiaru nad Hronom.

Adresa: Banská Belá č.p. 340
96615 Banská Belá
WWW: www.babovo.sk
Email: kubinskyj@bsnet.sk
Telefón: 045/ 69 33 125
Fax: 045/ 69 33 125
Hlavná ponuka agroturistiky:

VEĽKÝ APARTMÁN
Apartmán má rozlohu cca 50 metrom štvorcových. Pozostáva zo vstupnej haly s obývacím priestorom, spálne, kuchyne a sociálneho zariadenia. Apartmán sa nachádza v rodinnom dome. Má samostatný vchod zo záhrady, jeho priestory sú od ostatných priestorov domu oddelené. Všetky priestory sú zariadené novým nábytkom. Apartmán má kompletne vybavenú kuchyňu/chladnička, plynový sporák, mikrovlná rúra, varná kanvica/. Je tu rádio, televízor s pripojením na Satelit, na požiadanie video rekordér. Parkovanie s autom je možné priamo v záhrade, len niekoľko metrov od vchodu. V záhrade je možnosť grilovania na prenosnom grile ako aj opekania na otvorenom ohnisku, aj v prípade nepriaznivého počasia. Vonkajšie sedenie na terase krytej markízou.

Ubytovanie je vhodné pre rodiny, resp. pre priateľov. Apartmán má kapacitu dve stále lôžka a dve prístelky, ktoré vzniknú rozložením sedacej súpravy. Maximálny počet ubytovaných je 6 osôb v prípade, že sa jedná o početnejšiu rodinu s deťmi.
Cena za ubytovanie je 12,- Euro / osoba a noc, pri ubytovaní viac ako 3 osôb je cena 40,- Euro za apartmán.

MALÝ APARTMÁN
Malý apartmán má samostatný vchod. Pozostáva z izby, kuchynského kútika a sociálneho zariadenia. Vchod do apartmánu, ako aj vnútorné priestory sú zariadené tak, aby boli prístupné aj osobám odkázaným na invalidný vozík. Pred vchod sa dá prísť autom do vzdialenosti 2m.

Priestory apartmánu sú vybavené novým nábytkom. Kuchynský kútik má chladničku, mikrovlnnú rúru, varnú kanvicu, el. dvojplatničkový varič a potrebné vybavenie. V izbe je TV s pripojením na satelit, rádio a konferenčný stolík. Sociálne zariadenie je vybavené tak, aby sa dalo používať aj zdravotne ťažko postihnutým osobám (zvýšené WC, madlá na uchytenie). Apartmán je vhodný pre dve osoby, prípadne pre dve osoby a dieťa do 1 roka.
Cena za ubytovanie je 20,- Euro za apartmán za noc.

PODKROVNÝ APARTMÁN
Podkrovný apartmán sa nachádza v zahradnom domčeku na tom istom pozemku. Skladá sa z veľkej kuchyne, kúpelne s veľkou rohovou vaňou, WC a umyvadlom. V prípade potreby je možné použiť automatickú pračku.
Kuchyňa je kompletne vybavená kuchynským riadom, plynovým sporákom ako aj sporákom na pevné palivo. Je v nej chladnička s mrazničkou, mikrovlnná rúra, varná konvica, malký televízor a rádio. S kuchyne sa dá ísť na terasu v zahrade. Je zariadená nábytkom z masívu.
Podkrovná izba má rozmery 4x7,5 m. Je zariadená nábytkom z masívu, dvoma posteľami, dvoma sedacím i súpravami, ktoré sa v prípade potreby dajú rozložiť. V izbe je televízor so satelitným príjmom TV programov, rádio.

Apartmán je vhodný na ubytovanie max. 6 osôb. Cena za ubytovanie je 12 Euro za osobu/noc , v prípade ubytovania viac ako 4 osôb je cena 40 euro/noc. Parkovanie osobným autom je možné tesne pri apartmáne.

Vybavenie objektu:
yes Kuchyňa yes Kúpeľňa yes WC yes Spoločenská miestnosť
no Garáž yes Parkovisko yes Terasa yes Balkón
yes Altánok no Bazén no Jakuzzi yes Ohnisko
yes Krb yes Chladnička yes Mikrovlnka yes Sporák
yes Gril yes Televízor yes Satelit yes Internet
Možné aktivity v okolí:
viac info info
yes Wellness yes Fitness yes Masáže yes Plaváreň
no Kúpalisko no Korčulovanie yes Lyžovanie yes Turistika
yes Cyklistika no Člnkovanie yes Hubárčenie yes Kone
no Biliard no Disko yes Tenis yes Bar
no Vínna turistika no Futbalové ihrisko yes Historické pamiatky yes Gastronómia

Obec Banská Belá má vybudovanú infraštruktúru, sú tu možnosti nákupu v obchodnej sieti aj počas víkendov a sviatkov. V obci sú dve pohostinské zariadenia a jedno sezónne pohostinské zariadenie pod Halčianskym jazerom. V blízkosti obce sa nachádza Detská farma Gazdáčik, ktorá okrem iného ponúka aj jazdu na koňoch. Okolie obce ponúka široké možnosti vychádzok do prírody, ktoré je možné spojiť s hubárčením, kúpaním v jazerách. Jazerá ponúkajú aj možnosť lovu rýb. Okolie obce ponúka aj možnosti na cykloturistiku. V miestnom rim.kat. kostole sa slúžia sv. omše denne, v pracovných dňoch v letnom čase o 19,00 hod., v zimnom čase o 18,00 hod. V nedeľu a v prikázané sviatky o 09,30 hod.
Najväčšie možnosti na rekreáciu ponúkajú tajchy v okolí Banskej Štiavnice, napr. Počuvadlo, Rychňavské jazerá, Studenecké jazero.

Okolie jazier ponúka aj prekrásne vychádzky do prírody. Všetky jazerá sú vzdialené od Banskej Belej cca 15-20minút jazdy autom. Široké možnosti ponúka samotná Banská Štiavnica, ktorej centrum ale aj okolie dýcha históriou. Sú tu múzeá, galéria, Starý a Nový zámok so svojimi expozíciami. Pri Banskej Štiavnici sa nachádza obec Sv. Anton so známym kaštieľom, ktorého návštevu si určite dlho uchováte v spomienkach. Nachádza sa tam jedinečný historický nábytok, zbierky obrazov ako aj vzácne poľovnícke trofeje. Nezabudnuteľným môže byť aj turistický výstup na Sitno, ktoré je najvyšším vrchom Štiavnických vrchov.

Široké možnosti využitia času ponúka novo otvorený Vodný raj v obci Vyhne, termálne kúpalisko a kúpele v obci Sklené Teplice. Obidve obce sú vo vzdialenosti cca 10 km od obce Banská Belá. V obci Podhorie sa nachádzajú zrúcaniny Pustého hradu, nad ktorým je tzv. Morské oko.

Galéria
Dostupnosť:
Autobusová stanica 2 km Lyžiarske stredisko 2 km
Vlaková stanica 12 km Bežkárska dráha 2 km
Historické pamiatky 4 km Turistické chodníky 2 km
Kúpalisko 35 km Jazero 35 km
Reštaurácia 1 km Potraviny 1 km
Nemocnica 15 km
Ceny:
Osoba/noc (Leto) 12 € Objekt/deň (Leto) 40 €
Osoba/noc (Zima) 12 € Objekt/deň (Zima) 40 €
NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok