Vila Barónka

Kategória: Penzión
Stravovanie: bez stravy
Kapacita objektu: 24 lôžok

Poloha:

Na juhu Slovenska, v tichej dedinke Podhájska sa nachádza Vila Barónka, ktorá je po rekonštrukcii pripravená ubytovať Vás už aj v zimnom období. V obci Podhájska sa nachádza termálne kúpalisko s výraznými liečivými účinkami.
Nájdete tu viacero bazénov s obsahom termálnej liečivej vody, ktorá má teplotu 33 - 36 °C, čo umožňuje kúpanie počas celého roka.

Adresa: Podhájska
94148 Podhájska
WWW: www.podhajska-baronka.sk
Email: ceresnicka@stonline.sk
Telefón: 048/ 41 61 423
Fax: nie je k dispozícii
Hlavná ponuka agroturistiky:

Na juhu Slovenska, v tichej dedinke Podhájska sa nachádza Vila Barónka, ktorá je po rekonštrukcii pripravená ubytovať Vás už aj v zimnom období. V obci Podhájska sa nachádza termálne kúpalisko s výraznými liečivými účinkami.Vila: po ďalšej rekonštrukcii(stredného a dolného podlažia) vzniklo 6 apartmánov (3 na strednom a 3 na dolnom podlaží).

Ponuka dvora

Vila: po ďalšej rekonštrukcii(stredného a dolného podlažia) vzniklo 6 apartmánov (3 na strednom a 3 na dolnom podlaží). Každý apartmán má svoje vlastné socialky, do ktorých sa v dvoch prípadoch (S1 a S3) vchádza priamo z izby a do ostatných (S2,D1,D2 a D3) cez chodbu. Takto sme o triedu zvýšili úroveň súkromia a hygieny, pričom ceny sa zmenili len minimálne.
Horné podlažie obsahuje: kuchyňu, kúpelňu (sprchový kút a 2 umývadlá), WC-páni, WC-dámy, dvojlôžkovú izbu, trojlôžkovú izbu a štvorlôžkovú izbu; na štvorlôžkovej alebo trojlôžkovej izbe je možnosť poskytnutia jedného prístelku rovnocenného s lôžkom

Stredné podlažie obsahuje: kuchyňu, tri dvojlôžkové apartmány s vlastnými sociálkami; v dvoch izbách je možnosť poskytnutia prísteľku rovnocenného s lôžkom
Spodné podlažie obsahuje: kuchyňu, tri trojlôžkové izby; v dvoch izbách je možnosť poskytnutia prísteľku rovnocenného s lôžkom

Spoločné priestory: vonkajšie posedenie, dvor s možnosťou parkovania

Vybavenie objektu:
yes Kuchyňa yes Kúpeľňa yes WC yes Spoločenská miestnosť
no Garáž yes Parkovisko no Terasa no Balkón
no Altánok no Bazén yes Jakuzzi yes Ohnisko
yes Krb yes Chladnička yes Mikrovlnka yes Sporák
yes Gril yes Televízor yes Satelit yes Internet
Možné aktivity v okolí:
viac info info
yes Wellness yes Fitness yes Masáže no Plaváreň
no Kúpalisko no Korčulovanie no Lyžovanie no Turistika
yes Cyklistika no Člnkovanie no Hubárčenie yes Kone
yes Biliard no Disko yes Tenis yes Bar
yes Vínna turistika no Futbalové ihrisko yes Historické pamiatky yes Gastronómia

V trojuholníku Nitra, Levice, Nové Zámky, 12km od Šurian sa nachádza pozoruhodné termálne kúpalisko s jedinečnou slanou, horúcou a silne mineralizovanou vodou, ktorá je svojim zložením podobná vode v Mŕtvom mori. Voda obsahuje 10-krát menej soli ako v Mŕtvom mori. Liečivo pôsobí na ľudí, ktorí trpia prieduškovými ochoreniami, chorobami horných dýchacích ciest. Vyskytuje sa tu prvok lítium, ktorý napomáha liečbe dny, ďalej sú tu jodidy, ktoré stimulujú štítnu žľazu.

Vo vode sa nachádzajú fosforečnany a vápnik, pôsobiace na doliečenie zlomenín. Ďalej sú tu bromidy zmierňujúce bolestné stavy. Dobre pôsobí na ľudí trpiacich reumatizmom, cievnymi a kĺbovými ochoreniami, pretrvávajúcimi bolesťami chrbtice, stabilizuje stavy ľudí trpiacich osteoporózou, artrózou a artritídou. Sú tu zastúpené sírany, ktoré napomáhajú pri liečbe ekzémových ochoreniach. Kyselina kremičitá a boritá má kozmetické a dermatologické účinky na tele. Pri hromadnom kúpaní nevznikajú žiadne ochorenia ani plesne, nakoľko táto voda ihneď vznesené baktérie likviduje a nedovoľuje ich množeniu.

Tenisový kurt
V obci Trávnica je možnosť využitia umelo osvetleného tenisového kurtu s 24 hodinovou prevádzkou. Povrch kurtu je umelá tráva. Od penziónu Quatro je cca. 5 km.

Topoľčianky
Obec leží v údolí Hontianskeho potoka pod výbežkami Pohronského Inovca, 5 km na sever od Zlatých Moraviec. Najstaršia správa o obci je z r.1293. Od r.1600 sa vyvíjala ako mestečko. Chov ušľachtilých plemenných koní, zubria zvernica (chráneného zubra hôrneho). Klasicistický kaštieľ s rozsiahlym parkom, výrazný komplex patriaci medzi najkrajšie ukážky staviteľského umenia u nás. Bol letným sídlo Habsburgovcov od r.1890.

Galéria
Dostupnosť:
Autobusová stanica 1 km Lyžiarske stredisko 120 km
Vlaková stanica 2 km Bežkárska dráha 120 km
Historické pamiatky 4 km Turistické chodníky 2 km
Kúpalisko 2 km Jazero 5 km
Reštaurácia 1 km Potraviny 1 km
Nemocnica 15 km
Ceny:
Osoba/noc (Leto) 14 € Objekt/deň (Leto) 168 €
Osoba/noc (Zima) 14 € Objekt/deň (Zima) 168 €
NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok