Chata pod končitou

Kategória: Chata
Stravovanie: plná penzia
Kapacita objektu: 16 lôžok

Poloha:

Chata pod Končitou dostala pomenovanie podľa skaly Končitá (573m) v CHKO Ponitrie. Chata pod Končitou je situovaná na úpätí pohoria Vtáčnik (1346m), najvyššieho vrchu hornej Nitry, v prekrásnej Gepnárovej doline. Dolina je územím so vzácnym prírodným prostredím, s rozmanitými zvláštnosťami na sopečnom podlaží, s množstvom chránených druhov rastlinnej a živočíšnej ríše. Pre svoju jedinečnosť pohorie Vtáčnik patrí do Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie.

Adresa: Rekreačná oblasť Píly
97244 Kamenec pod Vtáčnikom
WWW: www.chatapodkoncitou.sk
Email: chata.koncita@post.sk
Telefón: 046/ 54 65 527
Fax: 046/ 54 65 000
Hlavná ponuka agroturistiky:

Ubytovanie v Chate pod Končitou je situované priamo v objekte. Turistická ubytovňa* ponúka tri izby dvojlôžkové s možnosťou po dva plnohodnotné prístelky – spoločné sociálne zariadenia.Reštaurácia Chata pod Končitou je “balzam na dušu” kde po náročnej túre, či horolezeckom výkone alebo iba krásnej vychádzke po okolí, môže návštevník stráviť chvíle relaxu a pohody.

Chata pod Končitou sa nachádza v CHKO Ponitrie pod úpätím pohoria Vtáčnik. Každý milovník prírody si príde v jej okolí na svoje, či už sa jedná o aktívneho turistu, horolezca, mikológa, poľovníka alebo len pozorovateľa prírodného bohatstva.

Ponuka dvora

V štýlovej reštaurácií Chata pod Končitou Vám pripravíme Vaše stretnutie, posedenie, oslavu či svatbu podľa Vašich predstáv. Skúsený personál ponúkne alternatívy “šité na mieru”.
Pripravíme pre Vás hotové jedlá, špeciality studenej i teplej kuchyne, švédske stolovanie …

Podľa možností a kapacity Chaty pod Končitou zorganizujeme a pripravíme kompletný catering vo vnútri pre max 40 osôb, vonku neobmedzene. Interiér je v poľovníckom štýle, v exteriéri si prídu na svoje deti na detskom ihrisku.

Ponúkame vonkajšie ohnisko a chovné rybníky pstruha dúhového.

Vybavenie objektu:
viac info info
yes Kuchyňa yes Kúpeľňa yes WC yes Spoločenská miestnosť
no Garáž yes Parkovisko yes Terasa no Balkón
yes Altánok no Bazén no Jakuzzi yes Ohnisko
yes Krb yes Chladnička yes Mikrovlnka yes Sporák
yes Gril yes Televízor no Satelit no Internet

Ubytovanie v Chate pod Končitou je situované priamo v objekte. Turistická ubytovňa* ponúka tri izby dvojlôžkové s možnosťou po dva plnohodnotné prístelky – spoločné sociálne zariadenia. Jedna izba s vlastným soc. zariadením a balkónom má šesť lôžok so štyrmi prístelkami. TV v spoločenskej miestnosti.

Ubytovanie Zrub je určené pre náročného návštevníka. Dve izby na poschodí s kúpelňou, balkónom; prízemie kuchynka so spoločenskou miestnosťou a kozubom, kúpelňa a veľká terasa.

Možné aktivity v okolí:
viac info info
yes Wellness yes Fitness yes Masáže yes Plaváreň
no Kúpalisko no Korčulovanie yes Lyžovanie yes Turistika
yes Cyklistika no Člnkovanie no Hubárčenie yes Kone
no Biliard yes Disko yes Tenis yes Bar
no Vínna turistika no Futbalové ihrisko yes Historické pamiatky yes Gastronómia

Chata pod Končitou sa nachádza v CHKO Ponitrie pod úpätím pohoria Vtáčnik. Každý milovník prírody si príde v jej okolí na svoje, či už sa jedná o aktívneho turistu, horolezca, mikológa, poľovníka alebo len pozorovateľa prírodného bohatstva. Turistika – Vtáčnik, Buchlov značené turistické chodníky; Cykloturistika Skalolezectvo – Hrádok, Končitá, boldre – Čertove skaly; Poľovníctvo – rozhranie štyroch poľovných revírov bohatých na zver hlavne raticovú História – Hrádok, Papiereň; v okolí Bojnice zámok, Prievidza múzeum Termálne kúpele – Bojnice, Chalmová Banícke múzeum Cígel Golf – Koš výkend pre získanie zelenej karty, Cígel Letisko Prievidza – vyhliadkové lety, zoskoky padákom Lyžovanie – 1 km od chaty tatrapoma 500m, Cígel umelé zasnežovanie s večerným lyžovaním.

Ako stráviť víkend? V piatok po celotýždennom strese nie je ťažké rozhodovanie medzi možnosťou zostať doma a venovať sa domácnosti, alebo stráviť víkend v prírode. Zbalíme pár dôležitých vecí a cestujeme do hôr. Ako sa asi zachovajú, ako nám dovolia stráviť čas, ukážu nám niečo so svojich tajomstiev? Zrekonštruovaná drevená Chata pod Končitou v Gepnárovej doline, poskytuje útulné ubytovanie v kategórií Turistická ubytovňa *. Áno, správny typ. Piatkový večer, keď letný tak na vonkajšej terase, v zime romantika pri krbe. Sobota ráno za zvuku zurčiaceho potoka ukáže ako ďaleko nás príroda pustí.

Výstup na Vtáčnik (1346 n.m.) je azda najpopulárnejšia aktivita a tak označený náučný chodník nás upozorní na atraktivity blízkeho okolia. Pravidelné výstupy, prechody a hrebeňovky organizuje Slovenský zväzom turistov, ale aj okolité obce väčšie i menšie skupiny. Nájde sa aj dosť odvážlivcov čo si trúfnu vybehnúť na vrchol, jedná sa o beh do vrchu. Najlepší to zvládne ani nie za hodinu! A štart býva na futbalovom ihrisku v Kamenci pod Vtáčnikom. My sa však poďme kochať. Na výstup sa treba pripraviť. V batohu by nemalo chýbať ošatenie pre prípad rýchlej zmeny počasia, niečo pod zub a i keď v blízkosti sú studničky netreba podceniť tekutiny. Výstup býva príjemný ale na vrchole masívu obyčajne silne fúka, alebo nás môžu prekvapiť pozostatky snehovej prikrývky aj na konci apríla.

Vrcholový kríž sa ukáže v poslednej chvíli. Nádherné výhľady do dolín a náprotivné masívy každému uspokoja dušičku i v tom najnepríjemnejšom počasí. Zostup. Príjemná únava po úspešnej túre, teplá polievka, čaj a čo večer? Dáme prednosť obslúžiť sa a vybrať si zo širokej ponuky jedál Chaty pod Končitou, alebo si vlastnoručne pripravíme večeru na ohnisku… Nedeľné ráno, ticho, potok, spevavé vtáky … ani predstava nasledujúceho pracovného týždňa nám nevezme energiu načerpanú hneď tu za rohom, na úpätí pohoria Vtáčnik.

Galéria
Dostupnosť:
Autobusová stanica 4 km Lyžiarske stredisko 50 km
Vlaková stanica 8 km Bežkárska dráha 50 km
Historické pamiatky 35 km Turistické chodníky 1 km
Kúpalisko 35 km Jazero 50 km
Reštaurácia 1 km Potraviny 5 km
Nemocnica 18 km
Ceny:
viac info info
Osoba/noc (Leto) 10 € Objekt/deň (Leto) 10 €
Osoba/noc (Zima) 10 € Objekt/deň (Zima) 10 €

Ubytovanie jedno prenocovanie / osoba 8,10 €
Ubytovanie dve a viac prenocovaní /osoba 6,50 €

Dieťa do 3 rokov bez nároku na lôžko zdarma.

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok