Horský Hotel Plichta

Kategória: Horský hotel
Stravovanie: bez stravy
Kapacita objektu: 35 lôžok

Poloha:

Zo Žiliny
Smerom od Žiliny na Košice po medzinárodnej ceste E50 je to 50 km. Za Kraľovanmi sa odbočí vľavo na Dolný Kubín (cesta č.70). Po 7 km za železničným priecestím vľavo sa náchádza náš hotel.

Z Košíc
Smerom od Košíc na Žilinu po medzinárodnej ceste E50. Od Ružomberka je to 25 km. Pred Kraľovanmi za obcou Rojkov (tesne za mostom nad riekou Váh) odpočíte vpravo na cestu č.70. Po 7 km za železničným priecestím vľavo sa náchádza náš hotel.

Adresa: Párnica 203
02752 Plichta
WWW: www.hotelplichta.sk
Email: hotel@hotelplichta.sk
Telefón: 0905 732 745
Fax: nie je k dispozícii
Hlavná ponuka agroturistiky:

V súčasnosti poskytujeme ubytovanie v 12 izbách. Je možnosť ubytovania 24 osôb po 2 v izbe alebo až 35 osôb po 3-4 v izbe.

Izby sú vybavené sprchovacím kútom, WC, farebným TV so satelitným príjmom.

Ponuka dvora

Nové welness
Kapacita zariadenia je maximálne 15 osôb naraz. Wellness obsahuje, fínsku saunu, bylinkovú saunu, ochladzovací bazénik, miesto pre Váš odpočinok. Pripravujeme vírivú vaňu pre 8 osôb pod holým nebom.

Reštaurácia bola otvorená 17.12.2004 s kapacitou 60 miest. Súčasťou reštaurácie je aj oddelený salónik s kapacitou 20 miest. Novootvorená reštaurácia s barom je nadštandartne zariadená a ponúka návštevníkom štýlové posedenie pri chutnom jedle, ktoré ocenia aj najnáročnejší kulinári.

V týchto priestoroch poskytujeme aj "party servis" (poriadanie recepcií, svadieb, firemných večierkov a podobne). V prípade Vášho záujmu nás prosím kontaktujte minimálne 2 týždne dopredu, aby sme mohli zariadiť všetko potrebné k Vašej spokojnosti

Vybavenie objektu:
viac info info
yes Kuchyňa yes Kúpeľňa yes WC yes Spoločenská miestnosť
no Garáž yes Parkovisko no Terasa no Balkón
yes Altánok yes Bazén yes Jakuzzi yes Ohnisko
yes Krb yes Chladnička yes Mikrovlnka yes Sporák
yes Gril yes Televízor yes Satelit yes Internet

V súčasnosti poskytujeme ubytovanie v 12 izbách. Je možnosť ubytovania 24 osôb po 2 v izbe alebo až 35 osôb po 3-4 v izbe. Izby sú vybavené sprchovacím kútom, WC, farebným TV so satelitným príjmom. Kapacita nového welness zariadenia je maximálne 15 osôb naraz. Wellness obsahuje, fínsku saunu, bylinkovú saunu, ochladzovací bazénik, miesto pre Váš odpočinok. Pripravujeme vírivú vaňu pre 8 osôb pod holým nebom.

Možné aktivity v okolí:
viac info info
yes Wellness yes Fitness yes Masáže yes Plaváreň
no Kúpalisko yes Korčulovanie yes Lyžovanie yes Turistika
yes Cyklistika no Člnkovanie yes Hubárčenie yes Kone
no Biliard no Disko yes Tenis no Bar
no Vínna turistika no Futbalové ihrisko yes Historické pamiatky yes Gastronómia

Priamo v blízkosti nášho horského hotela sa návštevníkom ponúka naozajstná rybačka v rieke Orava a pre menej náročných pohľad na stovku živých pstruhov v našom rybníku.
Pre milovníkov dobrodružstva je možné zabezpečiť lov lesnej zveri v drsných, ale nádherných lesoch celej Oravy.

A pre trpezlivých lovcov, ktorý namiesto loveckej pušky uprednostnujú fotoaparát, ponúkame príležitosť pozorovať lesnú zver priamo z okna hotelovej izby. Vysoká zver, diviak, rys či medveď nie sú vzácnosťou.

Orava
Malebné drevenice, salaše, pastieri, stáda oviec, hlboké lesy s výskytom medveďa - to sú symboly Oravy - drsného vrchárskeho kúta na severe Slovenska.
Tunajšia príroda s povestnou pohostinnosťou miestneho obyvateľstva je silným magnetom ako a kde prežiť nádhernú aktívnu dovolenku.
Orava je nádherná v lete i v zime a poskytuje počas celého roka možnosti oddychu a športu.

Oravská priehrada
Letným centrom oddychu a cestovného ruchu na Orave je vodná nádrž Oravská priehrada, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti mesta Námestovo. Oravská priehrada poskytuje možnosti vodných športov ako je windsurfing, plávanie, člnkovanie i plavba loďou a rybolovu.

Termálne kúpalisko Oravice
V blízkosti Námestova (35 km) sa v obci Oravice nachádza geotermálne kúpalisko s celoročnou prevádzkou. Teplota jeho vody je 54 C a výdatnosť 120 l/s. Teplota vody v dvoch bazénoch je upravená na 32 až 37 stupňov C. Sírnato-vápenato-horečnatá voda s vysokým obsahom železa má priaznivé účinky pre liečbu pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek.

Termálne kúpalisko Bešeňová
Termálne kúpalisko Bešeňová sa náchádza 10 km od Ružomberka (celkom asi 35 km od Párnice). Celoročná prevádzka termálneho kúpaliska v Bešeňovej umožňuje návštevníkom vybrať si čas návštevy podľa vlastného želania.
Termálna voda pôsobí blahodarne predovšetkým na pohybové ústrojenstvo, urologické problémy a čo môžu posúdiť najmä dámy; má priaznivé kozmetické účinky. Voda blahodárne pôsobí aj na dýchacie ústrojenstvo; najmä v zime a na jeseň.

Oravský Podzámok
Historický klenot Oravy je bezpochyby Oravský Podzámok, ktorý spravuje Oravské múzeum P.O.Hviezdoslava. Týči sa nad riekou Orava na brale vo výške 112 m. Najstarší doklad o hrade pochádza z roku 1267. História hradu je veľmi zaujímavá. V súčasnosti má hrad historické, prírodovedné a archeologické expozície. Zaujímavosťou tohoto hradu je i to, že sa v jeho interiéroch a exteriéroch natáčal prvý film podľa knihy B.Stockera Dracula. Expozícia hradu je prístupná celoročne. Raritou sú nočné prehliadky oživené rôznymi atrakciami.

Lyžiarske stredisko Malá Lučivná
V blízkosti Párnice v Zázrivej doline sa nachádza stredisko zimných športov Malá Lučivná. Lyžiarske terény sú na severovýchodných svahoch a sú vhodné pre začínajúcich aj náročných lyžiarov. Nadmorská výška 502 - 1170 m. Súvislá snehová prikrývka tu trvá cca 100 - 110 dní. Sedačková lanovka má dĺžku 1375 m s výškovým rozdielom 504 m a s prepravnou kapacitou 900 osôb za hod. V stredisku je 5 vlekov dlžky 200, 400, 500 a 670 m s výškovým rozdielom od 30 do 186 m. V okolí je možné i bežecké lyžovanie.

Lyžiarske stredisko Dolný Kubín
Ďalšie známe lyžiarske stredisko sa nachádza priamo pri meste Dolný Kubín. Sú tu dobre vyznačené stredne náročné lyžiarske trate. Na prepravu lyžiarov do nadmorskej výšky 1000 m slúži dvojica 1300 m dlhých vlekov s prevýšením 261 m. Na štart najvyššie položených zjazdoviek lyžiarov vyvezú 1000 a 1200 m dlhé vleky s prevýšením od 270 do 352 m. Vleky majú celkovú kapacitu 5110 osôb za hod.

Galéria
Dostupnosť:
Autobusová stanica 2 km Lyžiarske stredisko 2 km
Vlaková stanica 5 km Bežkárska dráha 2 km
Historické pamiatky 7 km Turistické chodníky 2 km
Kúpalisko 35 km Jazero 35 km
Reštaurácia 1 km Potraviny 1 km
Nemocnica 5 km
Ceny:
Osoba/noc (Leto) 17 € Objekt/deň (Leto) 17 €
Osoba/noc (Zima) 17 € Objekt/deň (Zima) 17 €
NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok