Orava Hotel

Kategória: Hotel
Stravovanie: plná penzia
Kapacita objektu: 50 lôžok

Poloha:

Novopostavený trojhviezdičkový Orava Hotel sa nachádza v jednom z najkrajších miest regiónu Orava. Hotel bol postavený v roku 2008, a hosťom ponúka vysoký štandard ubytovania v moderne zariadených izbách a bohaté služby. Hotel je vhodným východiskom do stredísk cestovného ruchu: termálne kúpalisko Oravice, Západné Tatry - Roháče, múzeum Oravskej dediny, Oravský hrad, Oravská priehrada.

Adresa: Vitanová 439
02712 Liesek
WWW: www.oravahotel.sk
Email: oravahotel@oravahotel.sk
Telefón: 043/ 53 94 603
Fax: nie je k dispozícii
Hlavná ponuka agroturistiky:

Celková kapacita hotela je 50 lôžok s možnosťou prístelky. Každá izba je vybavená balkónom, WC s kúpelňou, TV, telefónom, prístupom na internet. Stravovanie hostí je zabezpečené priamo v reštaurácii, s ponukou medzinárodnej kuchyne. Kapacita reštaurácie je 85 miest.

S flexibilnými salónikmi a možnosťami športových aktivít, je Orava Hotel ideálnym miestom pre Vaše pracovné stretnutia spojené s obedom, semináre, firemné večierky, rodinné oslavy i aktívny oddych.

Voľný čas si môžete spríjemniť návštevou Meander parku Oravice s celoročnou prevádzkou, v zime lyžovačkou, poprípade návštevou turisticky atraktívnych lokalít - Oravský hrad, Oravská priehrada, Roháče, Zakopané,.... K hotelu patrí Skicentrum Vitanová so zľavou pre hotelových hostí.

Ponuka dvora

Stravovanie hostí je zabezpečené priamo v hotelovej reštaurácii s kapacitou 70 miest. Reštaurácia ponúka široký výber jedál a nápojov z domácej i medzinárodnej kuchyne v útulnom prostredí s príjemnou atmosférou.

Vynikajúca kuchyňa a príjemné prostredie sú dobrým predpokladom na zorganizovanie rôznych firemných a spoločenských akcií. Ponúkame Vám kompletný servis pri príprave firemného večierku, kongresu, svadby, promócií či rôznych osláv. Zabezpečíme pre Vás jedlá a nápoje, výzdobu a dekorácie, hudobnú produkciu či iný sprievodný program (živá hudba, tanečné a spevácke vystúpenia) presne podľa Vašich predstáv.

Vybavenie objektu:
viac info info
yes Kuchyňa yes Kúpeľňa yes WC yes Spoločenská miestnosť
no Garáž yes Parkovisko no Terasa no Balkón
no Altánok no Bazén yes Jakuzzi no Ohnisko
yes Krb yes Chladnička yes Mikrovlnka yes Sporák
yes Gril yes Televízor yes Satelit yes Internet

Ubytovacia kapacita hotela je 50 lôžok s možnosťou prístelky. V ponuke sú štandartné 2-posteľové izby, poloapartmány, apartmány a jedna bezbarierová izba. Všetky izby sú priestranné, moderne zariadené, s vlastným balkónom, kúpelňou s WC, TV, telefónom a prístupom na internet.

Možné aktivity v okolí:
viac info info
yes Wellness yes Fitness yes Masáže yes Plaváreň
no Kúpalisko yes Korčulovanie yes Lyžovanie yes Turistika
yes Cyklistika yes Člnkovanie yes Hubárčenie yes Kone
yes Biliard yes Disko yes Tenis yes Bar
yes Vínna turistika yes Futbalové ihrisko yes Historické pamiatky yes Gastronómia

Západné Tatry, Roháče
Západné Tatry tvoria spolu s Východnými Tatrami geomorfologický celok Tatry z rozlohou 400 km2. Západné Tatry sú s maximálnou výškou 2 248 m. druhým najvyšším pohorím na Slovensku. Vyššie sú iba Vysoké Tatry, ktoré svojho západného suseda prevyšujú približne o 400 m. Západné Tatry majú významné postavenie aj v rámci celého karpatského oblúka, pretože sú v prvej desiatke jeho najvyšších pohorí.

Oravský hrad
Rozsiahly zachovalý hrad na starom brale nad Oravským Podzámkom a riekou Oravou. Po reštaurácií z r. 1953-1968 patrí k najzachovalejším hradom na Slovensku. Hrad je národnou kultúrnou pamiatkou. O dnešný vzhľad hradu, ktorý je unikátny svojou kompozíciou troch hradov, primkýnajúcich sa k profilu hradnej skaly sa pričinili Thurzovci. Interiér budov sa zachoval z čias gotiky, renesancie a romantizmu. V súčasnosti sú na hrade umiestnené vlastivedné expozície Oravského múzea (založené v r. 1868) so sídlom v Dolnom Kubíne, ktoré patrí medzi najstaršie múzeá na Slovensku.

Splavovanie Oravy na pltiach
Vyhliadková plavba plťou po rieke Orava popod skalné bralo Oravského hradu, ktorý je už skoro 800 rokov dominantou Oravy. Plavba môže byť spojená s prehliadkou tohto hradu.

Múzeum Oravskej dediny
Múzeum sa nachádza na úpätí Roháčov v Západných Tatrách. Bolo sprístupnené r. 1975. Prezentuje kultúru bývania a ľudovú architektúru Oravy formou rekonštrukcie modelu (zrubové stavby). Okrem roľníckych obydlí s hospodárskymi staviskami sú tu aj zemianske kúrie a usadlosti a sakrálne stavby. Skanzen vytvára model dediny, nad ktorou sa týči drevený kostol s cintorínom a na okraji sú rozložené sezónne stavby. Medzi unikátne stavby patrí neskorogotický kostol zo Zábrežia (15.-18. stor.), zemianska usadlosť z Vyšného Kubína z r. 1752, dom z Čimhovej a ďalšie tri objekty z 18. stor.

Galéria
Dostupnosť:
Autobusová stanica 0 Lyžiarske stredisko 0
Vlaková stanica 0 Bežkárska dráha 0
Historické pamiatky 0 Turistické chodníky 0
Kúpalisko 0 Jazero 0
Reštaurácia 0 Potraviny 0
Nemocnica 0
Ceny:
Osoba/noc (Leto) 15 € Objekt/deň (Leto) 75 €
Osoba/noc (Zima) 15 € Objekt/deň (Zima) 75 €
NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok