Hotel Mlyn

Kategória: Hotel
Stravovanie: plná penzia
Kapacita objektu: 65 lôžok

Poloha:

Hotel sa nachádza v obci Zavar 8 km od mesta Trnava. Mesto so zaujímavým historickým centrom poskytuje bohaté kultúrno-spoločenské vyžitie. Múzeá, galérie, divadlo a množstvo kostolov, je len časť, ktorú ponúka staré kráľovské mesto.

Adresa: Mlynská ulica
91926 Zavar
WWW: www.hotelmlyn.sk
Email: hotelmlyn@hotelmlyn.sk
Telefón: 033 / 55 97 071
Fax: nie je k dispozícii
Hlavná ponuka agroturistiky:

Hotel Mlyn je rekonštruovaný objekt pôvodne stojacieho objektu – valcového mlynu bratov Haršányových. Táto budova bola postavená v roku 1899 ako hlavná budova mlynu s prídavnými hospodárskymi budovami a obytnou časťou. Súčasťou komplexu je aj rozsiahly pozemok, ktorý slúžil pôvodnému hospodárstvu ako sad. Mlyn ukončil svoju činnosť v roku 1948 znárodnením. Rekonštrukcia pôvodnej budovy bola zahájená v roku 2004 a oficiálne začas svoju činnosť vo februári roku 2006.

Hotel Mlyn je trojhviezdičkový hotel. Ponúka ubytovanie v 29 dvojposteľových izbách a 3 apartmánoch v rozmedzí troch poschodí. Hotel disponuje konferenčnou miestnosťou s kapacitou 50 miest na sedenie pre záujemcov o organizovanie prezentácii a školení. Budova hotelovej časti je vybavená výťahom a všetkými štandardami moderného hotelového vybavenia. K hotelu patrí aj reštaurácia s barom.

Ponuka dvora

Hotelová reštaurácia s kapacitou 50 miest ponúka raňajky pre ubytovaných aj neubytovaných hostí. Súčasťou reštauračnej časti je aj denný bar s kapacitou 35 miest. K technickému vybaveniu patrí samozrejme aj plazmový televízor so stropným ozvučením. Reštaurácia je otvorená denne od 11.00 do 22.00 hodiny. V ponuke reštaurácie je týždenné menu. Jedálny lístok ponúka jedlá medzinárodnej kuchyne a špeciality kuchára. Zabezpečujeme spoločenské akcie vo forme recepcie a banketu.

Vybavenie objektu:
viac info info
yes Kuchyňa yes Kúpeľňa yes WC yes Spoločenská miestnosť
no Garáž yes Parkovisko no Terasa no Balkón
yes Altánok no Bazén no Jakuzzi no Ohnisko
yes Krb yes Chladnička yes Mikrovlnka yes Sporák
yes Gril yes Televízor yes Satelit yes Internet

Hotel Mlyn poskytuje ubytovanie na troch poschodiach o kapacite 29 izieb a 3 apartmánoch. Hotelové izby sú vybavené lôžkami, písacím stolom, skriňami na odloženie osobných vecí. Každá z izieb je vybavená toaletou, sprchovacím kútom alebo vaňou. K technickému vybaveniu izieb patrí televízor, hotelový telefón a možnosť pripojenia na internet. Prístup na jednotlivé poschodia je osobným výťahom.

Možné aktivity v okolí:
viac info info
yes Wellness yes Fitness yes Masáže yes Plaváreň
no Kúpalisko no Korčulovanie yes Lyžovanie no Turistika
yes Cyklistika no Člnkovanie no Hubárčenie yes Kone
yes Biliard yes Disko yes Tenis yes Bar
yes Vínna turistika no Futbalové ihrisko yes Historické pamiatky yes Gastronómia

Zaujímavou lokalitou Trnavy je chránený areál Trnavské rybníky. Predstavuje významný typ vodného a močiarneho biotopu na Trnavskej pahorkatine, ktorý výrazne ovplyvnil zloženie biocenózy, predovšetkým vtáctva tohto regiónu. Prvá zmienka o tejto lokalite pochádza už z roku 1528, celá rybničná sústava bola dobudovaná v rokoch 1955- 1956. Okolie rybníkov lemujú zvyšky lužného lesa . Prírodné bohatstvo Trnavských rybníkov je veľmi rozmanité. Rôznorodosť rastlinstva a charakter územia podmienil veľkú druhovú pestrosť tunajšej fauny. Najväčšiu pozornosť si zasluhujú vtáky, najmä z hľadiska výskytu a hniezdenia. Na rybníkoch sa vyskytuje až 150 chránených druhov vtákov, čo predstavuje 78,5 % z celkového počtu tu zistených druhov, z ornitologického patria k ojedinelým mokraďovým biotopom nadregionálneho významu. V blízkosti Trnavských rybníkov je hotel Koliba a prírodné kúpalisko Kamenný mlyn.

V blízkom susedstve mesta Trnava sa rozprestiera pohorie Malých Karpát, CHKO, ktoré poskytujú obyvateľom Trnavy a jej návštevníkom široké možnosti trávenia voľného času. Osobité čaro pohoriu dodávajú práve zrúcaniny strážnych hradov, ktoré chránili priechody cez Malé Karpaty. /Ostrý Kameň, Dobrá Voda, Smolenice/. Svoje čaro však majú aj niektoré obce v okolí Trnavy.

Smolenice a okolie
Smolenice ležia na okraji trnavskej nížiny pod Malými Karpatmi. Turistický chodník Smolenický kras prechádza územím národnej kultúrnej pamiatky hradiska Molpír /400 m n.m./, kde bolo objavené praveké sídlisko, trácko – skýtske hradisko, keltské sídlisko a veľkomoravská osada a Národnou prírodnou rezerváciou Dolinou Hlboče o výmere 123 ha.

Galéria
Dostupnosť:
Autobusová stanica 1 km Lyžiarske stredisko 120 km
Vlaková stanica 8 km Bežkárska dráha 120 km
Historické pamiatky 5 km Turistické chodníky 35 km
Kúpalisko 6 km Jazero 35 km
Reštaurácia 1 km Potraviny 1 km
Nemocnica 8 km
Ceny:
Osoba/noc (Leto) 34 € Objekt/deň (Leto) 74 €
Osoba/noc (Zima) 34 € Objekt/deň (Zima) 74 €
NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok