Hotel SoLMUS

Kategória: Hotel
Stravovanie: plná penzia
Kapacita objektu: 50 lôžok

Poloha:

Hotel SOLMUS Vás víta pod malebným pohorím Malých Karpát v obci Smolenice, ktorá svojím čarokrásnym okolím je najkrajším a najvyhľadávanejším turistickým miestom Trnavského okresu.
Svojou polohou je ideálny na organizovanie konferencií, seminárov a rôznych spoločenských, pracovných a súkromných akcií.

Adresa: Továrenská 7/A
91904 Smolenice
WWW: www.hotelsolmus.sk
Email: recepcia@hotelsolmus.sk
Telefón: 033/ 55 86 635
Fax: 033/ 55 86 635
Hlavná ponuka agroturistiky:

Hotel disponuje okrem dostatočnej ubytovacej a priestorovej kapacity /2 apartmánmi, 23 dvojlôžkovými izbami a 1 izbou pre zdravotne postihnutého občana/ aj kvalitným technickým zariadením.

Každá izba je vybavená televízorom s diaľkovým ovládaním a satelitnými programami, internetom, telefónom umožňujúcim priame spojenie.
Relax, ktorý vieme zabezpečiť

  • zapožičanie štvorkoliek
  • zapožičanie bicyklov
  • jazda na koni
  • fitnes centrum
  • solárium, sauna, vírivka
  • masáž priamo na izbe
  • tenisové kurty s antukou
  • minifutbalové ihrisko s umelou trávou
  • futbalové ihrisko s prírodnou trávou
  • nohejbal
Ponuka dvora

Smolenický zámok
Pásmo Malých Karpát sa javí ako mohutná hradba homoľovitých končiarov, pod ktorými sa na nižšom výbežku týči utešený Smolenický zámok, ktorý je v letných mesiacoch otvorený aj pre návštevníkov. Romantický vzhľad zámku zvýrazňuje rozsiahly okolitý park s lúkami, voľne prechádzajúci do malokarpatských lesov. Múzeum Molpír sa nachádza v Smoleniciach, súčasťou expozícií sú vykopávky z hradiska Molpír, ukážky z flóry a fauny Malých Karpát.

Vybavenie objektu:
yes Kuchyňa yes Kúpeľňa yes WC yes Spoločenská miestnosť
no Garáž yes Parkovisko yes Terasa yes Balkón
yes Altánok yes Bazén yes Jakuzzi yes Ohnisko
yes Krb yes Chladnička yes Mikrovlnka yes Sporák
yes Gril yes Televízor yes Satelit yes Internet
Možné aktivity v okolí:
viac info info
no Wellness yes Fitness yes Masáže no Plaváreň
no Kúpalisko no Korčulovanie yes Lyžovanie yes Turistika
yes Cyklistika no Člnkovanie yes Hubárčenie yes Kone
yes Biliard yes Disko yes Tenis yes Bar
yes Vínna turistika no Futbalové ihrisko yes Historické pamiatky yes Gastronómia

Pod malebným juhovýchodným úpätím Malých Karpát sa rozprestiera obec Smolenice. Má asi 3200 obyvateľov a patrí do okresu Trnava. Smolenice sú po prvýkrát doložené v listine z roku 1256 ako villa Solmus.

Príroda nebola skúpa a nahromadila tu toľko krás, že sa sem každý návštevník s radosťou vracia, aby sa nielen pokochal v týchto prírodných krásach, ale sa aj nadýchal zdravého horského vzduchu.

Nad obcou na severozápadnej strane sa rozprestiera v šírke niekoľkých kilometrov pohorie s najvyšším končiarom Záruby, na ktorý vedie turistický chodník. Nástup na turistický chodník je možný pri kostole v Smoleniciach, alebo na Jahodníku pri ceste do Jaskyne Driny. Trasa je terénne nenáročná o dĺžke 7,5 km. Zo Smoleníc je možnosť výstupov na blízke kopce Čiernu skalu, Veterlín, Havranicu a najvyšší vrch Malých Karpát Záruby.

Turistika a cykloturistika
Nad obcou na severozápadnej strane sa rozprestiera v šírke niekoľkých kilometrov pohorie s najvyšším končiarom Záruby, na ktorý vedie turistický chodník. Nástup na turistický chodník je možný pri kostole v Smoleniciach, alebo na Jahodníku pri ceste do Jaskyne Driny. Trasa je terénne nenáročná o dĺžke 7,5 km. Zo Smoleníc je možnosť výstupov na blízke kopce Čiernu skalu, Veterlín, Havranicu a najvyšší vrch Malých Karpát Záruby. Náučný chodník Smolenický kras prechádza územím národnej kultúrnej pamiatky hradiska Molpír, Štánej prírodnej rezervácie dolina Hlboče. V hornej časti doliny Hlboče je jediný vodopád v Malých Karpatoch o výške asi 9 m.

Jaskyňa Driny – národná prírodná pamiatka
Jaskyňa Driny je jednou z 12 sprístupnených jaskýň na Slovensku. Je to jaskyňa puklinová o dľžke 680 m , prehliadkový okruh má 410 m a trvá asi 35 minút. Jaskyňa bola objavená v roku 1929 Jánom Baničom a Imrichom Vajsáblom za pomoci Štefana Baniča , vynálezcu padáka a Alojza Vajsábla cez 36 metrov hlboký závrtový komín. Jaskyňa je sprístupnená verejnosti od apríla do októbra.

Galéria
Dostupnosť:
Autobusová stanica 1 km Lyžiarske stredisko 4 km
Vlaková stanica 1 km Bežkárska dráha 4 km
Historické pamiatky 1 km Turistické chodníky 2 km
Kúpalisko 35 km Jazero 1 km
Reštaurácia 1 km Potraviny 2 km
Nemocnica 15 km
Ceny:
Osoba/noc (Leto) 27 € Objekt/deň (Leto) 85 €
Osoba/noc (Zima) 27 € Objekt/deň (Zima) 85 €
NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok