Penzión Slovakia

Kategória: Penzión
Stravovanie: plná penzia
Kapacita objektu: 40 lôžok

Poloha:

Ždiar je najvyššie položená obec vo Vysokých Tatrách (pod Belianskymi Tatrami) od 990- 1020m.n.m., a je obývaný od 16.storočia. Naštevníci tu môľu obdivovať krásnu zdiarsku ľudovú architektúru.

Adresa: Ždiar 670
05955 Ždiar
WWW: www.penzionslovakia.com
Email: pirog@mail.t-com.sk
Telefón: 0907 924 989
Fax: 052/ 44 98127
Hlavná ponuka agroturistiky:

Penzión Slovakia bol postavený v roku 2005 v nadmorskej výške 990m. pod vrchom Magurka.
Penzión je situovaný tak, že skoro z kažej izby je rozprávkový výhľad na Belianske Tatry (HAVRAN 2151m.n.m., zdiarska vidla 2141,6m.n.m.,)

Ponuka dvora

Stravovanie v novootvorenej štýlovej goralskej kolibe s krbom a sálonika si pochutnáte na domácej kuchyni.

Z našej koliby je krásny výhľad na Belianske Tatry.

Vybavenie objektu:
viac info info
yes Kuchyňa yes Kúpeľňa yes WC yes Spoločenská miestnosť
no Garáž yes Parkovisko yes Terasa yes Balkón
yes Altánok no Bazén yes Jakuzzi yes Ohnisko
yes Krb yes Chladnička yes Mikrovlnka yes Sporák
yes Gril yes Televízor yes Satelit yes Internet

UbytovanieV našom penzióne poskytujeme ubytovanie celoročne.
Lôľková kapacita penziónu je 40 osôb+prístelky v dvojlôľkových aľ štvorlôľkových izbách a v dvoch apartmánoch (s balkónami na kaľdej izbe).
Izby poskytujú konfortné ubytovanie v **hviezdičkovom penzióne.

Možné aktivity v okolí:
viac info info
yes Wellness yes Fitness yes Masáže yes Plaváreň
no Kúpalisko yes Korčulovanie yes Lyžovanie yes Turistika
yes Cyklistika no Člnkovanie yes Hubárčenie no Kone
yes Biliard yes Disko yes Tenis yes Bar
no Vínna turistika yes Futbalové ihrisko no Historické pamiatky yes Gastronómia

Okolie Vysokých Tatier poskytujeme moľnosti na relaxáciu,oddych i športovanie.
Priamo v zdiari sa náchadza východiskový bod pre výsokohorskú turistiku do Belianskych Tatier: horolezectvo, cykloturistiku, jazdu na koni, lyľovanie, bežecké trate.
V Tatranskej Lomnici sa nachádzajú: tenisové kurty,bobová dráha,dráha pre koliečkové korčule,mini golf.

Pohodlnejším návštevníkom uµahčia výstup do výšších polôch Vysokých Tatier lanovky.
Prielom Dunajca je v rozsahu 360 hektárov chránenou prírodnou rezerváciou. Je to floristický a krajinársko-esteticky veµmi významné územie. Dunajec odvodňuje zo slovenského územia 361 km2 a v dĺľke necelých 20 km tvorí slovensko-poµskú štátnu hranicu. Prielomom Dunajca vedie turistický chodník na ktorom je inštalovaných 10 náučných zastávok. Veµmi zaujímavý je splav Dunajca na pltiach, ktorý je miestnou turistickou atrakciou.

NP Slovesnký rajNárodný park Slovenský raj sa nachádza vo východnej časti Slovenska, r. 1964 bol vyhlásený za chránenú krajinnú oblasť a v r. 1988 bol Nariadením vlády SR prekategorizovaný na národný park. Má rozlohu 19 763 ha a ochranné pásmo 13 011 ha. Pôvodne bola celá oblasť národného parku veµkým plošným celkom, ktorý postupne toky riek (Hornád, Hnilec) a potokov (Veľký Sokol, Suchá Belá, Biely potok) rozkrájali na niekoµko väčších i menších plošín (Glac, Geravy).

Mesto LevočaSúčasné mesto je mestskou pamiatkovou rezerváciou a vzniklo po tatárskom spustošení lokality v polovici 13. storočia. Postupne sa stalo najvýznamnejším mestom spišského etnika. Od roku 1271 bolo sídlom samosprávy 24 spišských miest. Bohatstvo mesta dokumentujú historické gotické a renesančné stavby. Levoča bola kultúrnym centrom reformácie na Slovensku. Od roku 1624 pracovala v meste tlačiareň. Úpadok mesta nastal za protihabsburských povstaní v 17. storočí.

AquaCity PopradAquaCity je perfektným miestom pre zodpovedných turistov, ktorí sa snažia strávit dovolenku, neznečistujúcu túto planétu. Dnešní turisti sa starajú o trvalú udrľateµnos» miestneho hospodárstva a zachovanie krásy svojho okolia. AquaCity vám poskytne dovolenku akú len chcete bez toho, aby ste poškodili zem alebo atmosféru.

BeąeňováThermal park Bešeňová je vybudovaný na báze horúcich prameňov liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov o teplote 60,5°C. Pôsobí blahodárne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a má priaznivé kozmetické účinky. Pozitívne účinky na psychiku sa prejavia takmer okamľite, vďaka prvku lítium.
Kúpaliská VrbovTermálne kúpaliská Vrbov.

V areáli termálneho kúpaliska sa nachádza sedem bazénov, z toho sú tri detské. Termálna minerálna voda má blahodarné účinky na pohybové a nervové ústrojenstvo, dýchací a srdcovocievny systém. Kúpalisko je otvorené celoročne. Otváracie hodiny: od 09:00 do 20:00 kaľdý deň počas celého roka.

Galéria
Dostupnosť:
Autobusová stanica 1 km Lyžiarske stredisko 1 km
Vlaková stanica 18 km Bežkárska dráha 1 km
Historické pamiatky 18 km Turistické chodníky 1 km
Kúpalisko 15 km Jazero 15 km
Reštaurácia 1 km Potraviny 1 km
Nemocnica 18 km
Ceny:
Osoba/noc (Leto) 20 € Objekt/deň (Leto) 20 €
Osoba/noc (Zima) 22 € Objekt/deň (Zima) 22 €
NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok