Druhý víkend letných prázdnin v bratislavskom regióne

Ján Babinský   Jul 7 2017   Relax/Kultúra

Letné shakespearovské slávnosti, Viva Musica!, Slovakia folk, komorný koncert v Botanickej záhrade, nočné prehliadky na hrade Červený kameň, Wine & Art a Bežecká perla naznačujú, že sa letné prázdniny v bratislavskom regióne začínajú vo veľkom štýle.

 

Prázdninový kalendár akcií v Bratislavskom kraji je síce prispôsobený najmä deťom, ktoré si užívajú zaslúžené voľno, no nezabúdame ani na ich rodičov, či starších študentov, napríklad aj podujatím Wine& Art, ktoré už zajtra prinesie do Malokarpatského múzea v Pezinku spojenie vína a hudby či literatúry,“ povedal výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Centrum Bratislavy ovládne folklór! Od dnes až do soboty 8. júla sa môžete tešiť na hudobné a tanečné vystúpenia folklórnych súborov z celého sveta v rámci medzinárodného folklórneho festivalu pre detské, mládežnícke a dospelé folklórne skupiny a zbory, SLOVAKIA FOLK 2017. Súťažné aj nesúťažné vystúpenia budú predstavené  počas troch dní na rôznych miestach Starého mesta.

Letné shakespearovské slávnosti prinesú na Bratislavský hrad Komédiu omylov, Hamleta, Othella a Rómea a Júliu. Až do 18.7. si tak môžete pozrieť najkratšiu zo Shakespearových hier. Už 19. júla sa na pódiu predstaví Hamlet.

V rámci festivalu Viva Musica! sa zajtra, teda 7. júla, o 20:00 predstaví svetoznáma kapela The King´s Singers. Zahrajú vo Veľkom Evanjelickom kostole na Panenskej v Bratislave.

 

Obhliadnite si Hrad Červený Kameň netradične, v noci už túto sobotu! V rámci prehliadok je pripravené aj divadelné predstavenie Barón Pálfy. Prehliadky začínajú každú hodinu od 18:00 do 22:00.

Wine and Art je podujatie, ktoré v sebe spája hudbu, literatúru, umenie a víno v malebnom prostredí vinohradníckeho dvora vás privíta zajtra, 7.7. 2017, od 10:00 do 16:00 v Malokarpatskom múzeu v Pezinku.

Víno však nepatrí len k umeniu, ale aj k športu! Jedinečný zážitkový beh spojený s degustáciou vína bude už túto sobotu v Šenkviciach. Tentokrát budete mať možnosť prebehnúť sa vinicami vinárstva Karpatská Perla v Šenkviciach v sobotu 8.7. o 14:30 hodine.

Príďte si vypočuť komorný koncert sláčikového kvarteta Spectrum Quartett do príjemného prostredia Botanickej záhrady v Bratislave! Koncert bude v nedeľu 9. júla o 17:30. 

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk

 

 

 

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok