V SMOLENICIACH ZAČÍNA JARNÁ TURISTICKÁ SEZÓNA SMOLENICKÝ ZÁMOK MÔŽETE NAVŠTÍVIŤ KAŽDÚ NEDEĽU

Miroslav Babinský   Apr 24 2017   Relax/Kultúra

Najmladší zámok na Slovensku láka návštevníkov novým otváracím časom, vďaka čomu ho budú môcť navštíviť aj tí, ktorí si výlety plánujú na víkend. Zároveň obec Smolenice sprístupní múzeum Molpír, Jaskyňu Driny a turistické či cyklistické trasy. Súčasťou tejto sezóny budú aj tradičné podujatia Jarný Medokvas a Cesta rozprávkovým lesom.

 

 

Smolenický zámok bude otvorený pre verejnosť nielen v letných mesiacoch, ako to bývalo po minulé roky, ale od apríla do júna aj každú nedeľu popoludní. „Záujem verejnosti dopomohol k tomu, aby sa chodbami zámku mohli pokochať aj tí, ktorí cestujú z diaľky a svoje potulky Slovenskom si plánujú skôr na dni pracovného voľna,“ hovorí Michaela Potočárová z oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Počas roka sa totiž na zámku koná niekoľko konferencií a dokonca slúži ako Kongresové centrum pre Slovenskú akadémiu vied. Aj preto je jeho sprístupnenie a návšteva výnimočnou udalosťou. Turisti sa tak môžu tešiť na jedinečný výhľad z 33 metrov vysokej zámockej veže. V dobrom počasí uvidia nielen rozľahlý anglický park, ktorý obkolesuje Smolenický zámok, ale aj panorámu okolia od Trnavy po Malé Karpaty.

 Obec Smolenice pod zámkom každoročne organizuje tradičné podujatia. V areáli miestneho medovinárstva Včelco sa 27. mája bude konať Jarný Medokvas. „Okrem medu a  medovín tu návštevníci nájdu aj medové pivo a miestne špeciality,“ hovorí o podujatí starosta obce Anton Chrvala a dodáva, že „miestne medovinárstvo je otvorené počas celého roka. Je možné ho navštíviť individuálne, ako aj cez organizované výlety, ktoré zahŕňajú degustáciu medovín, medzi nimi aj Včelovinu špeciál ocenenú titulom „najlepšia medovina na svete v rokoch 2013 – 2015“.“

Rodiny s deťmi sa môžu tešiť na Majstrovstvá Európy v discgolfe, ktoré sa budú konať 3. a 4. júna. „Ani tento rok nebude chýbať podujatie Cesta rozprávkovým lesom, kedy sa 11. júna zámocký park premení na čarovný les plný bájnych bytostí, kráľov a kráľovien v rámci oslavy Medzinárodný dňa detí,“ hovorí Anton Chrvala.

Obec Smolenice taktiež sprístupní miestne múzeum Molpír, v ktorom sa nachádzajú archeologické nálezy zo života Keltov, ako aj fauna a flóra Malých Karpát a tradičná Smolenická izba z konca 19. storočia. Sprievodca návštevníkov oboznámi aj so životom slávneho rodáka zo Smoleníc a vynálezcu padáka - Štefana Baniča.

 

Smolenice obklopujú Malé Karpaty, ktorými vedie mnoho turistických a cyklistických trás. Z Bratislavy sú vzdialené 50 km a z Trnavy 20 km. V ich okolí sa nachádzajú aj Vodopád Hlboča a Jaskyňa Driny, ktorá je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku. Pre verejnosť je otvorená od apríla.

 

Smolenický zámok

apríl – jún - Nedeľa: 13:00 - 17:00

júl – august - Pondelok - Piatok: 10:00 - 18:00

 

 

Múzeum Molpír

Utorok - Nedeľa 10:00-16:00 cez letnú sezónu

Mimo letnej sezóny je možné navštíviť múzeum na dopyt cez Trnava Tourism.

 

 

Jaskyňa Driny

apríl, máj, september, október
Utorok - Nedeľa: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30

jún
Utorok - Nedeľa: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

júl, august
Utorok - Nedeľa: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00

 

Medovinárstvo Včelco

Pondelok - Piatok: 9:00 - 17:00 h.
Sobota: 9:00 - 13:00 h.

 

 

Rezervácie výletov a degustácií na http://regiontirnavia.sk/magnetickost-tirnavie/smolenice  

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok