BRT: Župná jeseň láka víkendovými podujatiami

Ján Babinský   Nov 18 2016   Relax/Kultúra

Ďalší novembrový víkend sa môžu domáci aj zahraniční návštevníci bratislavského regiónu tešiť na pokračovanie podujatí Župnej jesene. Cyklomost Slobody v Devínskej Novej Vsi bude hostiť Víkend zatvorených hraníc v rámci Festivalu Slobody, v Bratislave a v Senci sa predstaví Noc divadiel, medzinárodný festival súčasného tanca a pohybového divadla Nu Dance Fest nájdete v Bratislave, domáci i zahraniční umelci vystúpia na Bratislavských hudobných slávnostiach, v Lozorne zaznie koncert Neckář a Bacily, v Malackách zabaví divadelné predstavenie M. Camoletti - Tri letušky v Paríži, Abeland ponúkne poslednú sobotu v gazdovskej dedinke a v Šenkviciach sa bude konať hudobné predstavenie Progres.

 

„Najočakávanejšie sviatky v roku sa pomaly blížia a v Bratislave štartujú už v piatok 18.11. otvorením Vianočných trhov v Starom Meste. Kto však ešte nemá adventnú náladu, môže sa spolu s nami vydať hľadať ukryté poklady, alebo zažiť Bielu noc v Senci,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Bratislavský samosprávny kraj spolu s Ústavom pamäti národa pozývajú na Víkend zatvorených hraníc, ktorý sa koná v rámci Festivalu slobody na Cyklomoste slobody. Hraničné zátarasy budú symbolicky osadené v piatok 18. novembra o 16:00. Pripravený je aj program, ktorého súčasťou bude aj ukážka zatýkania osôb na hranici. Hraničná zátarasa bude z Cyklomostu slobody odstránená v nedeľu 20. novembra o 16:00. Súčasťou bude aj kultúrny program, o ktorý sa postará skupina Longital, herec Boris Farkaš a tanečníčka Stanka Vlčeková.

Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism ako destinačný parnter festivalu Biela noc pozýva každého, koho zaujíma nočná hra svetiel a kto nestihol Bielu noc v Bratislave, do Senca. V Senci počas víkendu od 19. do 20. novembra oživí slovenský digitálny umelec Boris Vitázek fasádu Mestského múzea - Tureckého domu. Svojou site-specific projekciou s názvom LITANY na pár hodín , teda od 16:00 do 21:00, zmení budovu múzea, tak ako tomu bolo počas tohtoročnej Bielej noci vo dvore Fugy, kde predstavil spolu so Zuzanou Sabovou svoj najnovší vizuálny projekt.

 

Vianočné trhy sú neodmysliteľnou súčasťou atmosféry najočakávanejších sviatkov roka. Tie bratislavskés dlhoročnou tradíciou  prilákajú každoročne nielen množstvo domácich, ale i návštevníkov mesta na príjemné trávenie adventných a predvianočných chvíľ. Centrálnym námestím bude Hlavné námestie, na ktorom bude pódium s kultúrnym programom, gastro stánky a stánky na predaj vianočných darčekov a lahôdok. Na Františkánskom námestí bude nosnou atrakciou klzisko. Tento rok si ich môžete vychutnať od piatka 18.11. do štvrtka 22.12.2016.

Piatky však počas župnej jesene patria v regióne aj štvorici škriatkov, ktorí po regióne poukrývali tri stovky pokladov. V mobilnej aplikácii Bratislava Region dnes bola zverejnená ďalšia tridsiatka lokalít, kam sa môže každý vydať hľadať poklady. Stačí mať stiahnutú aplikáciu a lokalizovať sa na mieste pokladu so zapnutým GPS. Pátrači majú na hľadanie ešte tri týždne.

Noc divadiel 2016 už po siedmy raz otvorí brány divadiel a kultúrnych centier v Bratislave a v Senci. V sobotu 19.11. si nenechajte ujsť spojenie otvorených divadiel, kultúrnych centier, predstavení a výnimočných zážitkov. Tohtoročná „Noc“ je venovaná všetkým priaznivcom divadla a tiež sedmospáčom, ktorí cestu do divadla nachádzajú zriedkavejšie.

Jedenásty ročníkmedzinárodného festivalu súčasného tanca a pohybového divadla Nu Dance Fest sa predstaví workshopy, party a diskusie od 15-21.11. v priestoroch bratislavských divadiel a kultúrnych centier.

V týchto dňoch štartuje v Bratislave už 52. ročník Bratislavských hudobných slávností. Najvýznamnejší a najprestížnejší medzinárodný festival na Slovensku bude slávnostne zahájený Otváracím koncertom, ktorý zaznie v Slovenskej Filhármónií v piatok 18.11. o 19:00. Záverečný koncert v budove Slovenskej Filharmónie odznie v nedeľu 4.12.2016 o 19:00.

 

Obec Lozorno pozýva na koncert Václava Neckářaa skupina BACILY 18.novembra 2016 o 19:00 hodine v Centre kultúry Lozorno. Divadelné predstavenie M. Camoletti - Tri letušky v Paríži si môžete pozrieť v malackom Divadle na Hambálku v sobotu 19.11. o 19:00. Šenkvice pozývajú na koncert skupiny Progres do Kultúrneho domu v nedeľu 20.11. od 17:00 hodiny.

V sobotu ukončí sezónu gazdovská dedinka Abeland v Lozorne. Zakúri sa v kolibe, kde sa budú pripravovať exkluzívne čaje z bylín, na peci sa budú pripravovať lokše na slano aj na sladko. Vonku sa bude piecť chlebík a v dielničke pre deti si budú môcť malí návštevníci vyrábať zvieratká z gaštanov a vyrezávať posledné tekvice.

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk

 

 

 

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok