V TRNAVE TO BUDE ŽIŤ VČELAMI VĎAKA JEDINEČNÉMU FESTIVALU

Miroslav Babinský   Sep 10 2020   Relax/História

Naučte sa o včelách a včelárstve čo najviac. Nenechajte si ujsť prvý ročník výnimočného Trnavského včelárskeho festivalu, ktorý bude od 11. do 13. septembra na Trnavskej radnici. Včely sú oveľa dôležitejšie, ako si uvedomujeme. Vedia to aj v Trnave, kde sa snažia zlepšiť povedomie o ich význame i práci. Pri tejto príležitosti sa v Malom Ríme koná Trnavský včelársky festival, ktorý organizuje Mesto Trnava spolu s Včelárskym zväzom Trnava. Počas troch dní sa môžete tešiť na včelársky trh, rôzne workshopy, prednášky o včelách, včelárení, včelárskych produktoch či apiterapii, teda o liečbe včelími produktami.

 

 

„Toto podujatie je nielen pre všetkých včelárov či priateľov včiel, ale aj pre milovníkov prírody a sladkého medu. Vstupné je síce zdarma, ale každý z návštevníkov nás môže podporiť kúpou balíčka semiačok za 1€. Vďaka nim môžu zazeleniť svoju záhradku a kvetmi pomôcť včielkam. Súčasťou bude aj konferencia „Budúcnosť včelárstva v dnešnej agrárnej krajine“, na ktorú príde aj minister pôdohospodárstva SR Ján Mičovský, štátny tajomník ministerstva životného prostredia Juraj Smatana, primátor mesta Trnava Peter Bročka a mnohí vzácni hostia,“ hovorí Martin Štrbka, organizátor včelárskeho festivalu.

 

Ďalšími hosťami tohto jedinečného festivalu bude napríklad Iveta Krajňáková, ktorá porozpráva o liečivej sile včiel a včelích produktov. O skúsenostiach a nových trendoch v prírodnej liečbe sa bude venovať Anastázia Černáková, ktorá je veľkým propagátorom apiterapie. Marián Mečiar povedie workshop odlievania voskových medzistienok a vystúpi s prednáškou zaoberajúcou sa včelím voskom. Ako si vyrobiť voskové obrúsky, ktorými môžete nahradiť plastové sáčky, vás naučia manželia a nadšení včelári Viazankovi zo Zabudišovej. Dozviete sa tiež veľa informácií o vosku, živote včiel a o blahodarnom pôsobení včelích produktov na zdravie. Deti si zase môžu vyskúšať výrobu voskových sviečok s Dušanom a Máriou Puspokyovcami.

 

 

Tešiť sa môžete aj na rôzne stánky. Nebude chýbať najlepšia medovina na svete Včelco zo Smoleníc, Apimed z Dolnej Krupej či rôzni včelári z blízkeho i ďalekého okolia. Príde aj Janka Štrbková z portálu Medové motúzy, ktorá vám prevedie svoje kulinárske umenie. Pripraví nepečený medový cheesecake či rýchle plnené medovníky. Spoločne tak prežijete príjemné tri dni, kedy sa skamarátite so včelami, dozviete sa rôzne zaujímavosti, ale aj podporíte predajcov medu, včelárov a farmárov, ktorí sa snažia aj týmto spôsobom šíriť osvetu.

 

Celý program nájdete na stránke  https://tvf.yetti.sk/

 

 

„Pri návšteve včelárskeho festivalu nezabudnite na výhľad z Mestskej veže, kde sme si počas týchto troch dní pripravili zľavnené vstupné. Platiť bude pre všetkých účastníkov festivalu. Vychutnáte si tak naplno posledné letné dni s rodinou či priateľmi a pri dobrom počasí výhľad až na Malé Karpaty,“ pozýva návštevníkov Michal Praj, manažér Turistického informačného centra – Región Trnava.  

 

 

Otváracie hodiny Mestskej veže:

Pondelok – Nedeľa : 10:00 – 18:00 hod. (posledný vstup o 17:30 hod.)

Zdroj foto: Trnavský včelársky festival

 

 

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

 

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

 

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

 


NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok