Zažite skvelú rodinnú lyžovačku na Ski SALAMANDRA v Banskej Štiavnici

Miroslav Babinský   Jan 12 2020   Relax/Zimné športy

Na Slovensku máme pre fanúšikov zimy všetko. Baví ťa lyžovať alebo snowboardovať? To všetko predsa môžeš robiť doma, stačí si vybrať. Nie si lyžiar? Nevadí, vyblázniť na môžeš na rôznych adrenalínových atrakciách, ako je snowtubing, kitewing, bobové a sánkarské dráhy, či klziská.

A zo svahu zregenerovať sa vo wellness, zajtra predsa lyžovačka pokračuje! V mnohých slovenských akvaparkoch a kúpeľoch ťa termálne pramene zohrejú aj v zime a to pokojne aj vo vonkajších bazénoch. 

Ste lyžiar telom a dušou , avšak máte už rodinu , malé deti  aneviete kam ich zobrať na zimnú dovolenku. Chcete deťom spríjemniť jarné prázdniny? Spomedzi našich zimných stredísk sa práve na tieto účely javí ako skvelá ponuka Ski resort SALAMANDRA v Banskej Štiavnici.

Lyžiarske stredisko Salamandra Resort sa nachádza uprostred Štiavnických vrchov, neďaleko mesta Banská Štiavnica. Patrí medzi najjužnejšie situované lyžiarske strediská na Slovensku.

 

 

Prístup do strediska automobilom je cez obec Hodruša-Hámre alebo z Banskej Štiavnice na Hornú Roveň.

Nadšenci lyžovania a snowboardingu majú k dispozícii stredne ťažkú zjazdovku s dĺžkou 1450 metrov a prevýšením 271 metrov. Na vrchol zjazdovky návštevníkov prepravuje expresná 4-sedačková lanovka s bublinami proti nepriaznivému počasiu.

K dispozícii je detský vlek s dĺžkou 220 metrov a nenáročnou zjazdovkou v blízkosti dolnej stanice lanovky. Rodiny s deťmi poteší tiež lyžiarska škôlka a detský kútik.

Zjazdovky sú orientované severozápadne a technicky zasnežované.

K vybaveniu strediska patrí reštaurácia, bufet a après-ski bar, požičovňa lyží a snowboardov, servis lyží a snowboardov, lyžiarska škola a snowboardová škola.

Ďalšími atrakciami v stredisku je snowtubingová dráha (závislá na prírodnom snehu) a vyhliadková jazda na snežnom skútri (v prípade dostatku prírodného snehu je možné si zvoliť malý alebo veľký okruh). Pri dolnej stanici lanovky nájdete prírodné klzisko.

Bežecké lyžovanie

Pre milovníkov bežkovania sú v stredisku tri bežecké trate: Hornohodrušský banský jarok (4,8 km), Dolnohodrušský banský jarok (3,4 km) a Horná Roveň (4,1 km). Prístup na trate je z vrcholovej stanice sedačkovej lanovky, kde sa môžu bežkári prepraviť lanovkou. Trate upravuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Banská Štiavnica.

 

 

Viac info: www.salamandra.sk

 

Charakteristika strediska

 • Počet osôb za hodinu: 2 400
 • Počet lanoviek: 1
 • Počet vlekov: 1
 • Počet zjazdoviek: 1
 • Dĺžka zjazdoviek (km): 1,4
 • Min. nadmorská výška (m): 579
 • Max. nadmorská výška (m): 850
 • Počet stredne ťažkých tratí: 1
 • Dĺžka bežeckých tratí (km): 12
 • Hodnotenie: -
 

Základné údaje

 • Technické zasnežovanie (dĺžka v km): 1,4

 

Ubytovanie rezervácie:

 

 

Pre rezervácie na ubytovanie na takýto rodinný typ dovolenky odporúčame EZATHOUSE Devičie. Malý rodinný penzión sa nachádza cca. 32 km od Banskej Štiavnice. Je to pol hodina jazdy autom, avšak pre tých ktorí nevyhnutne nepotrebujú byť denne na svahu, sa tu naskytujú možnosti relaxu v podobe jaccuzi a sauny pre 8 osôb. Penzión ponúka pečenie pravej hontianskej pizze priamo pred Vašimi očami, kde si môžete vybrať ľubovoľné ingrediencie podľa Vášho gusta a chuti. K zapitiu sa naskytajú lokálne hontianske vína a ďalšie regionálne produkty turistického regiónu HONT.

 

Kontakt pre rezervácie:

EZATHOUSE Devičie

Tel.: 0918 962 403

mail: ezathouse@gmail.com

FB/Ezathouse Accomodation

web: www.ezathouse.sk

 

    

 

  

 

  

 

 

 

 

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok