Online poradňa

Podnikáte vo vidieckej turistike, agroturistike, poľnohospodárstve či potravinárstve alebo v príbuzných odvetviach podnikania na vidieku? Máte záujem si nechať bezplatne poradiť?

EZAT vo svojej rubrike Online poradenstvo pripravil pre Vás odborné poradenstvo v rámci procesu celoživotného vzdelávania na vidieku s cieľom podporiť odbornú úroveň a skvalitniť život obyvateľov slovenského vidieka. Môžete sa pýtať a nechať si poradiť pri Vašom podnikaní v jednej z oblastí uvedených nižšie.
Chcete si nechať poradiť ? Kliknite sem

 • Otázka 2018-10-15 20:27:25

  doplnujem moju otazku ohladom PSA TRNAVA postih spocival v tom ze mi SBS PSA zamedzila pristup na pracovisko v rozpore so zakonom 473/2005 a zaroven mi zamestnavatel sustavne pisal absencie co malo za nasledok okamzite prepustene .Pytam sa moze clen SBS vam zamedzit pristup na pracovisko .Podotykam nie som pracovne -pravne viazany ziadnou zmluvou s PSA jedinu pracovnu zmluvu mam s GEFKO SLOVAKIA A V ZIVOTE SOM NEMAL ZIADNE PORUSENIE PRACOVNEJ DYSCIPLINY.

 • Otázka 2018-10-08 23:07:45

  pracoval som v PSA TRNAVA cez externu firmu GEFKO SLOVAKIA SBS PSA mi odobrala vstupku udajne som porusil predpis o nakladani s odpadom drevom.Po malych castiach som si nosil balicky odpadoveho dreva o hmotnosti sai 8 kg.Nakolko moj veduci mi povedal ze na tak male mnozstvo nepotrebujem vyvozne papiere.Mam otazku udajne existuje interny predpis o vyvoze drevneho odpadu ako sa k nemu mam dostat nakolko po celu dobu som nebol pisomne oboznameny s tymto predpisom .V jednom clanku tvdite ze ak zamestnanec nebol oboznameny s internym predpisom tak nenesie zodpovednost za porusenie predpisu.Rad by som poznal pravnu definiciu povinnosti mnas tym oboznamit zo strany zamestnavatela

 • Otázka 2018-07-11 11:30:11

  Dobrý deň ,mám na jednej chate problém s teplou vodou .Opravári už druhý deň hladajú chybu.
  Hostia žiadajú vrátenie peňazí za ubytovanie.
  V cene ubytovania je však neobmedzený vstup do termálnych bazénov aj doprovodné programi + všetko ostatné funguje ako to je v zmluve.
  Hosťom sme ponúkli náhradné ubytovanie a oni to odmietli s ttým že sa nebudú sťahovať.Požadujú peniaze.
  Aká je s celkovej ceny 350€ pre 3 osoby na týždeň adekvátna cena čo by som mal podla Vás vrátiť?
  Za Vašu odpoved vopred Dakujem pekne.

 • Otázka 2018-04-09 12:57:25

  Dobrý deň,

  potrebovala by som poradiť, ako sa stanovuje výška ročného nájomného, za prenájom reklamnej stavby: EUROBILLBOARD - obojstranný, rozm.:510cm x 240cm, 1 ks, ktorá je umiestnená na mojom pozemku. Kataster: okres Pezinok. Kde sa dajú porovnať ceny za podobný prenájom?
  Ďakujem za odpoveď.

 • Otázka 2018-02-20 13:59:06

  Chcem sa opýtať.
  V roku 2004 mi bola na základe podľa § 15 zákona 330/1991 Zb.zjednodušeného a rýchleho postupu Obvodným pozemkovým úradom vyčlenená vytyčovacim plánom do bezplatného užívania poľnohospodárskej pôdy v celku veľkosti do 1 663m2 poľnohospodárskej pôdy,ktorého som majiteľom v katastrálneho územia obce.
  Od tej doby poľ.pozemok aj užívame./ovocný sad,záhradkárstvo,včelárstvo/.
  Od doby rozhodnutia o náhradného užívanie pôdy, Jednotné poľnohospodárske družstvo zaniklo.Avšak uvedenú poľnohospodársku pôdu si chceme naďalej ponechať ako náhradný pozemok za pozemky,ktoré sú v katastri obce roztrúsené v rôznych lokalitách. Prosím o informáciu ako konať v uvedenej,žiadať o nové rozhodnutie, ak áno ako postupovať.

  S úctou a vďakou.

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok