Online poradňa

Podnikáte vo vidieckej turistike, agroturistike, poľnohospodárstve či potravinárstve alebo v príbuzných odvetviach podnikania na vidieku? Máte záujem si nechať bezplatne poradiť?

EZAT vo svojej rubrike Online poradenstvo pripravil pre Vás odborné poradenstvo v rámci procesu celoživotného vzdelávania na vidieku s cieľom podporiť odbornú úroveň a skvalitniť život obyvateľov slovenského vidieka. Môžete sa pýtať a nechať si poradiť pri Vašom podnikaní v jednej z oblastí uvedených nižšie.
Chcete si nechať poradiť ? Kliknite sem

 • Otázka 2018-02-20 13:59:06

  Chcem sa opýtať.
  V roku 2004 mi bola na základe podľa § 15 zákona 330/1991 Zb.zjednodušeného a rýchleho postupu Obvodným pozemkovým úradom vyčlenená vytyčovacim plánom do bezplatného užívania poľnohospodárskej pôdy v celku veľkosti do 1 663m2 poľnohospodárskej pôdy,ktorého som majiteľom v katastrálneho územia obce.
  Od tej doby poľ.pozemok aj užívame./ovocný sad,záhradkárstvo,včelárstvo/.
  Od doby rozhodnutia o náhradného užívanie pôdy, Jednotné poľnohospodárske družstvo zaniklo.Avšak uvedenú poľnohospodársku pôdu si chceme naďalej ponechať ako náhradný pozemok za pozemky,ktoré sú v katastri obce roztrúsené v rôznych lokalitách. Prosím o informáciu ako konať v uvedenej,žiadať o nové rozhodnutie, ak áno ako postupovať.

  S úctou a vďakou.

 • Otázka 2017-07-14 17:57:33

  Dobrý deň!  V septembri 2014 ste uvádzali cenu minimálneho ročného prenájmu na umiestnenie reklamnej tabule v BA, 150 €. Som dôchodca a neviem sa nikde dočítať o takejto cene na rok 2017-18. Viem že je to dohodou medzi dvomi stranami. Ale ja na rozdiel od firmy nemám dostatok informácií a chcem dobrú cenu pre oboch. Preto Vás prosím o informáciu o nej alebo odkaz kde sa ju dozviem.

  Ďakujem. Ostávam s pozdravom.

 • Otázka 2017-03-29 14:38:03

  Dobrý deň, Chcela by som sa opýtať kolko je na Slovensku objektov ktoré poskytuju vidiecký cestovný ruch a agroturistiku?

 • Otázka 2017-03-02 01:07:50

  Poraďte, ako dostanem do užívania poľnohosp.pôdu, ktorú v súčastnosti od S.P.Fondu prenajíma Polnohosp.družstvo a má najomnú zmluvu na 25 rokov.
  Po neznámych vlastníkov bolo pred rokom prededené, súčasne oznámené SPF vlastníctvo, so žiadosťou o vydaní pôdy, ale ani inventarizácia pozemkov sa nespravila k 15.10., ani nikto písomne nereaguje na moju žiadosť.
  Dostala som slovnú odpoveď od PD, že nájom musí naďalej trvať- 25 rokov medzi PD a novým vlastníkom za tých istých podmienok, ako bola uzatvorená so SPF.
  Lenže, ja som poľnohospodár už  vyše 20 rokov, chcem konečne robiť na vlastnej pôde a nie nechať v prenájme 25 rokov za 60,- EUR/ha ročne, keď ja platím za prenájom pôdy min. 150- Eur/ha.
  Pôda neznámych vlastníkov nie je štátna pôda, iba ju spravuje štát, kým sa nenájde vlastník, štát by nemal mať právo, takúto pôdu dať, do dlhodobého prenájmu, ktorú podľa našich zákonov sa nedá vypovedať iba skončením nájomnej doby!!!!!!!!!!!!!!!
  Dúfam, že mi poradíte, ako ďalej.                    dňa 1.3.2017

 • Otázka 2016-10-27 16:07:47

  Dobrý deň. Uvažujeme o zriadení ubytovania v súkromí ako objekt bez pohostinských služieb. Jedná sa o dvojpodlažný rodinný dom. Je táto kategorizácia nejako ohraničená maximálnym počtom vytvorených lôžok? Bude ju možné prevádzkovať celoročne? Bude potrebná zmena užívania stavby? Ďakujem za odpoveď.

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok