Ekologické fašiangy v Trenčianskych Tepliciach

Miroslav Babinský   Mar 9 2017   Gastronómia/Kaviarne

Počas uplynulého víkendu prebehli vo viacerých mestách a obciach tradičné fašiangové oslavy. Tie trenčiansko-teplické sa niesli v špeciálnom ekologickom duchu. Nápoje sa podávali v štýlových zálohovaných hrnčekoch.

V sobotu 26. februára 2017 sa kúpeľné námestie Trenčianskych Teplíc zaplnilo vravou, vôňou zabíjačkových špecialít a tónmi ľudovej hudby. Ako každý rok, tak i tento nebol výnimkou a mesto pripravilo pre verejnosť tradičný fašiangový program, ale i zopár noviniek. Okrem chutného jedla a folklóru nechýbal sprievod v maskách, ktorý vrcholil na námestí mesta.

„Pre návštevníkov bolo pripravených 400 porcií fašiangového menu, ktoré sa úspešne vypredalo. V tomto roku sme pripravili dve novinky: predaj nápojov v zálohovaných šálkach a možnosť odfotografovať sa vo fotobúdke Funface,“ priblížil marketingový manažér TIK Trenčianske Teplice Martin Jurikovič. „Z 280 porcelánových šálok si 82 kusov, za zálohový poplatok 3 eurá, návštevníci odniesli ako suvenír,” dodal Jurikovič.

 

Fašiangová sobota v Trenčianskych Tepliciach ponúkla bohatý kultúrny program. O ľudovú nôtu sa postaral Folklórny súbor Liborčan, súbor Kysucká ozvena a dychová hudba Lieskované. Zvyky a tradície sa nezaobišli bez kulinárskych dobrôt. Ľudia si mohli pochutnať na klobáskach, jaterničkách, oškvarkoch či vyskúšať sladké šišky s čajom alebo vareným vínom.

 

Zdroj: TIK Trenčianske Teplice

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok