VIANOČNE SLADKÁ PERNIKIÁDA

Miroslav Babinský   Nov 24 2016   Gastronómia/Kaviarne

Aj vy sa už tešíte na prichádzajúce Vianoce? Ako každý, tak aj tento rok bude pre nás neodmysliteľnou súčasťou vôňa a pečenie perníkov. Túto dlhoročnú tradíciu sa snažia uchovať aj v obci Suchá nad Parnou podujatím Pernikiáda. Už v nedeľu 27. novembra budú mať v obci plné ruky práce so zdobením a všetci malí aj veľkí pomocníci sú vítaní.    

Čo je to Pernikiáda? Podujatie je ako pre deti, tak aj pre dospelých. Za tónov kolied a vône čerstvo napečených medovníkov zažijete tú pravú vianočnú atmosféru. Perníky si vyzdobíte spoločne so svojimi najmenšími a zároveň nimi skrášlite vianočné stromčeky v miestom farskom kostole.

 

 

Tohtoročnou novinkou bude aj súťaž o najkrajší perník a podujatie bude doplnené vystúpením Suchovského speváckeho zboru. Svoje zručnosti a výrobky predstavia aj šikovní obyvatelia zo Suchej nad Parnou a z neďalekého okolia.

 

 

Pozvanie OcÚ prijalo niekoľko ľudových remeselníkov a umelcov z iných obcí, súčasťou bude aj výstava a predaj kníh. Svoju tvorbu predstavia taktiež domáce autorky Gabriela Spustová a Milada Krajáčová,“ hovorí starostka obce Daniela Balážová a dodáva, že „nebudú chýbať ani tvorivé dielne žiakov základnej školy a tešiť sa môžete aj na tradičné oblátky, či produkty z včelieho vosku.“

 

 

Zdobenie perníkov má v Suchej nad Parnou dlhoročnú tradíciu. Manželia Fridrichoví so svojimi deťmi a ďalšími rodinami doma tradične zdobili medovníčky za tichých tónov kolied. Takto si čas Vianoc pripomínali už v období adventu. Na túto ich peknú tradíciu nadviazalo aj podujatie Pernikiáda.

 

Kedy a kde bude Pernikiáda? 27. 11. o 15.00 h v Kultúrnom dome v Suchej nad Parnou

 

 

 

Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Pernikiáda

 

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok