DOVOLENKA NA VIDIEKU - SPRIEVODCA PRE KOŠICKÝ KRAJ

Ing. Miroslav Babinský   Feb 5 2013   Cestovný ruch

Terra Incognita – Krajina nespoznaná

Už takáto výstižná charakteristika môže byť dostatočným lákadlom prečo navštíviť juhovýchodné Slovensko a jeho historické regióny Abov, Gemer, Spiš a Zemplín. Prírodnou klenotnicou sú štyri veľkoplošné chránené územia. Z nich vyniká najmä Národný park Slovenský raj s roklinami, tiesňavami, kaňonmi a jaskynným systémom Dobšinskej ľadovej jaskyne (UNESCO). Výnimočnosť ďalšieho národného parku Slovenský kras je v počte sprístupnených jaskýň (Ochtinská aragonitová, Gombasecká, Jasovská a Domica). Stáročná tradícia keramikárskej výroby v Pozdišovciach i návrat k tradičnému spôsobu obrábania pôdy dnes láka turistov na vidiecke hospodárske dvory. Tu sa dorábajú tradičné miestne kulinárske špeciality a dozrievajú vzácne odrody tokajských vín (Vinohrad Damaskus Ladislav Skalina, J&J Ostrožovič, Penzión u Macíka Malá Tŕňa, Penzión Tokajský dom Nižná, ).   

Kombinácia návštevy niektorej zo spomínaných jaskýň s možnosťou spoznávania zákutí panenskej prírody, či návštevou veľkoplošných vodných plôch (Zemplínska šírava, Ružínska priehrada), umocnené jazdou na koni (Jazdecký areál Plešivec). A v zime moderne vybavené lyžiarske strediská Plejsy, Mlynky, Kojšovská hoľa, Jahodná, Poráč. Môže byť výstižnejšia pozvánka ako spoznať Terra Incognita – Krajinu nespoznanú?

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok