DOVOLENKA NA VIDIEKU - SPRIEVODCA PRE TRENČIANSKY KRAJ

Ing. Miroslav Babinský   Oct 8 2012   Cestovný ruch

Kraj hradov, zámkov, vody a pohody

Do klenotnice krás Slovenska vkladá harmóniu prírodného prostredia s krásami kultúrneho historického dedičstva. Rieka Váh je prirodzenou tepnou života kraja a tu pramení aj rieka Nitra. Na hranici s Českou republikou žnejú k nebu Biele Karpaty a reliéf kraja zvlňuje i Považský Inovec, Strážovské vrchy, Súľovské vrchy, Javorníky, Vtáčnik a Malé Karpaty. Na bralách popri Váhu sa týčia mnohé strážne hrady. Spolu s pamiatkami sakrálnej, meštianskej a ľudovej architektúry tvoria bohatstvo kraja. Pre najvyššiu koncentráciu hradov a kaštieľov ako aj pre dar prírody v podobe termálnych a minerálnych vôd je známy aj ako kraj hradov, zámkov, vody a pohody. Sú tu dobré podmienky na pešiu turistiku, cykloturistiku, rybárčenie, poľovačky, golf, pestovanie jazdeckého športu, letné pobyty pri vode, pre horolezcov a tiež pre zimné pobyty v 18 lyžiarskych centrách.

Osobitnú atmosféru ma centrum kraja - starobylý Trenčín – s jedinečným hradom. V jeho najbližšom okolí sa nachádza 96 prameňov minerálnych a liečivých termálnych vôd a kúpele európskeho významu – Trenčianske Teplice. Dobrej povesti sa teší aj kúpeľné mestečko Bojnice so širokou paletou atraktivít cestovného ruchu. Zvláštny pôvab, cenený najmä v agroturistike, má kopaničiarsky región s Myjavou a jej okolím. Návštevníkov priťahuje nielen mohyla generála M. R. Štefánika na Bradle, ale i čistá príroda Myjavskej pahorkatiny, pokoj slivkových samôt a kopaníc, zachované folklórne tradície.

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok