TRNAVA OSLAVUJE SVETOVÝ DEŇ SPRIEVODCOV BEZPLATNÝMI PREHLIADKAMI MESTA PRE VEREJNOSŤ

Ján Babinský   Feb 7 2019   Cestovný ruch

Trnava sa opäť pripojí k mestám na Slovensku, ale aj v zahraničí, ktoré počas Svetového dňa sprievodcov prevedú tisíce návštevníkov najvyhľadávanejšími turistickými atrakciami. Objavte Trnavu netradičným spôsobom vďaka bezplatným prehliadkam.

Trnava sa opäť pripojí k mestám na Slovensku, ale aj v zahraničí, ktoré počas Svetového dňa sprievodcov prevedú tisíce návštevníkov najvyhľadávanejšími turistickými atrakciami. Objavte Trnavu netradičným spôsobom vďaka bezplatným prehliadkam.

Počas soboty 23. februára Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism organizuje bezplatné komentované prehliadky Trnavy spolu s certifikovanými sprievodcami cestovného ruchu. Tie prebehnú v dvoch skupinách v čase o 10.00 h a 12.00 h.

 

„Radi by sme návštevníkom Trnavy ukázali zaujímavé miesta, ktoré by pri ich návšteve mesta nemali chýbať,“ hovorí riaditeľka Trnava Tourism Michaela Potočárová a dodáva, že „začiatok a koniec prehliadok bude pred Mestskou vežou na Trojičnom námestí, ktorá je dominantou mesta. Záujemcovia prejdú s našimi sprievodcami za hodinu a pol tie najkrajšie historické miesta. Prehliadok sa môžu zúčastniť samozrejme aj Trnavčania “.

 

 

Svetový deň sprievodcov v roku 1987 vyhlásila Svetová federácia asociácií sprievodcov cestovného ruchu (WFTGA). Okrem propagácie záslužnej práce turistických sprievodcov chce Trnava domácim aj zahraničným návštevníkom poskytnúť možnosť zúčastniť sa prehliadok mesta, a tak spoznať všetky jeho dominanty – Baziliku sv. Mikuláša, Katedrálu sv. Jána Krstiteľa, tajomnú románskou kostnicu z 12. storočia či ochodzu mestských hradieb. Príďte spoznať všetky krásy a tajomstvá Trnavy už 23. februára.

Viac informácií o podujatí: http://bit.ly/SvetovyDenSprievodcov2019

 

Trasy a témy prehliadok:

Baroková Trnava: Mestská veža, Kostol sv. Jakuba, Kostol sv. Anny, Komplex univerzitných budov, Katedrála sv. Krstiteľa

Gotická Trnava: Mestská veža, Mestská radnica, Mestské hradby, Karner, Bazilika sv. Mikuláša

Kedy: 23.2.2019 o 10.00 a 12.00 h

Kde: stretnutie účastníkov prehliadky na Trojičnom námestí pod Mestskou vežou pred TIC – Región Trnava

Prehliadky sú organizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Stačí, ak prídete na miesto stretnutia v danom čase.

 

 

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok