Cyklotrasa Kolokruh okolo Sĺňavskej priehrady 14 km

Miroslav Babinský   Oct 1 2014   

Cieľové miesto pre ubytovanie a štart cyklotrás jePenzión Rybársky dvor, nachádzajúci sa v obci Drahovce, 3 km od mesta Pieštany na smer Hlohovec. Prístupové komunikácie k cieľu možu byť dve: Buď odbočíte z dialnice od Bratislavy pri výjazde na Pieštany, odtiaľ smer  Hlohovec na prvej svetelnej križovatke v centre Pieštan vpravo alebo odbočíte z dialnice na výjazde Pieštany smer od Žiliny vľavo odtiaľ smer  Hlohovec na prvej svetelnej križovatke v centre Pieštan vpravo na smer Holohovec.

Penzión Rybársky Dvor je vzdialený 3 km od kúpeľného mesta Piešťany a  nachádza sa v tichej prírodnej lokalite obklopenej dvoma  chovnými rybníkmi plnými kaprov. Okrem komfortného ubytovania a neopakovateľného gurmánskeho zážitku svojim návštevníkom ponúka aj možnosť organizovania svadieb, rodinných osláv, konferencii a  firemných večierkov. Športoví nadšenci ocenia bezprostrednú blízkosť cyklochodníku pri vodnej nádrži Sĺňava.

 

 

Cyklotrasa Kolokruh okolo Sĺňavskej priehrady: Rybársky dvor/Drahovce - Na hrádzi - Sĺňava - Ratnovce - Reštaurácia Tri groše - Kamenný most - Lodenica - Rybársky dvor/Drahovce - trasa celkom 14 km

Bod 1: Začiatok cyklotrasy sa nachádza z miesta ubytovania Rybársky dvor, Drahovce. Z tohto miesta sme vyrazili smerom za budovu k priehrade Sĺňava. Tu odbočte vpravo smer na Madunice a pokračujte po hrádzi. 

Bod 2: Cyklotrasa Po Sĺňavskej priehrade vám ponúka jedinečnú príležitosť spoznať okolie Pieštan a Sĺňavskú priehradu v prievode vašej rodiny počas letnej dovolenky a krásnych víkendových dní..  Piešťany sú nepochybne mestom športu. Svedčí o tom rozmanitá ponuka športov, ktoré v tomto meste majú tradíciu a priestor. V letnej sezóne sú populárne vodné športy vďaka rieke Váh a vodnej nadrži Sĺňava.

Táto oblasť má jedinečný Kolookruh, vhodný najmä na inline korčuľovanie, beh, cyklistiku alebo prechádzku. Piešťany sú mestom bicyklov. Ponúkajú veľké množstvo možností pre cestnú cyklistiku, mountain biking, cross country alebo downhill biking. V Piešťanoch má svoje sídlo aj Slovenský cykloklub.

 

Bežci, cyklisti aj korčuliari môžu od začiatku apríla opäť prechádzať cez vodné dielo Drahovce – Madunice. Otvorením areálu hate pre verejnosť vzniká jedno z letných turistických lákadiel nášho mesta. Treba sa však pripraviť aj na prípadné neplánované zatvorenie. Hlavnou funkciou tohto vodného diela je totiž redukcia rieky Váh, rekreácia je preto až na druhom mieste.

Zvolená cyklotrasa je ľahká a nenáročná, vhodná pre rodiny s deťmi, či staršie páry a nevyžaduje si prípravu pred bicyklovaním. Je zostavená predovšetkým za účelom spoznávania historických pamiatok okolia Pieštan a a ochutnávok gastronomických špecialít.

Nakoľko predošlý deň ste absolvovali pomerne náročnú celodennú cykltrasu, pre druhý deň sme zvolili oddychovú trasu s cieľom na regeneráciu a využite doplnkových služieb, ktoré ponúka areál rybárskeho dvora vrátane bazéna, masáži a welness.

 

Odporúčané ročné obdobie Apríl - Október.

Okruh okolo Sĺňavy meria 12 kilometrov a hať je otvorená v nasledovných časoch:

Apríl – máj: pondelok až piatok od 15.00 do 19.00 h, víkendy – od 10.00 do 19.00 h

Jún: pondelok až piatok od 15.00 do 20.00 h, víkendy – od 10.00 do 20.00 h

Júl – august: pondelok až piatok od 15.00 do 20.00 h, víkendy – od 9.00 do 20.00 h

September: pondelok až piatok od 15.00 do 19.00 h, víkendy – od 10.00 do 19.00 h

Október: pondelok až piatok od 15.00 do 18.00 h, víkendy – od 10.00 do 18.00 h

 

 

 

Dĺžka cyklotrasy 14 km.

 

Viac sa dožítate na www.agroturizmusslovakia.sk/cykloturistika.

 

 

 

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok