Jesenná cykloturistika na Honte

Miroslav Babinský   Nov 9 2019   

Napriek nepriazni počasia sa stále nájdu odvážlivci, ktorích baví cyklistika aj v chladnejšom jesennom počasí. Uplynulý víkend navštívili turisti z Bratislavy región Hont s cieľom využiť posledné jesenné počasie na cyklturistiku. Ubytovanie využili v penzóne Ezathouse na Devičí. Nuž a odtiaľto si naplánaovali trojdňový cykloprogram po Štiavnických a Krupinských lazoch.

 

Smer z Devičia na Bzovík a Senohrad ponúka nekonečné množstvo ciest III. triedy, ktoré nie sú motoristicky frekventované a na cyklistiku pre menšie skupinky ideálne.  Môžete sa vybrať napríklad na smer Domániky - Medovarce -Rykynčice - Pláštovce - Cerovo -Trpín - Bzovík - Devičie , čo je náročná trasa cez 80 km. Počas jazdy je ešte stále načo pozerať, dobytok sa stále pasie na lúkach, v Rykynčiciach sa nachádzaj vinárstvo Korcsogh či Vinojek, nuž a na Bzovíku sa dá pozrieť pevnosť.

 

Ďalším typom na náročnú cyklistiku je trasa Devičie - Kráľovce. Sv. Anton - Baďan - Beluj -Klastava - Počúvadlo - Štiavnické Bane - Banská Štiavnica - Prenčov - Tepličky - Kráľovce - Devičie. Trasa cez 85 km si však už vyžaduje mať niečo predtým odjazdené.

 

Nuž a v neposlednom rade treba spomenúť príjemné ubytovanie v malom penzione Ezathouse na Devičí, kde je možno zregenerovať vo vírivke či saune. Na objednávku je možná aj masáž. Nuž aby sme nezabudli, po tolkej únave aj trochu potešenia pomôže. Domáci pán Vás vezme do tradičnej hontianskej pivnice  - dúpenca, kde popri malo občerstvení môžete degustovať najlepšie hontianske odrodové vína.

 

 

Pekný deň a o rok zas, ďakujú hostia.

 

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok