BELKAM Ranč

Vítame Vás na Ranči. Ranč sa nachádza v malebnej dedinke Bystrička, neďaleko mesta Martin a vznikol v roku 2002. Návštevníka Bystričky najprv zavedie lipová alej von z Martina a privedie do malej, krásnej dedinky pod Hrádkom, kopcom ktorý sa týči priamo nad ňou. Návštevník má ďalej na výber, buď pôjde doprava smerom na Lázky (týmto smerom pokračuje aj MHD), alebo sa vydá doľava smerom do Bystričskej doliny, kde sa náš ranč nachádza. Odtiaľto je vidieť Martin ako na dlani a naskytuje krásna scenéria kopcov či rozľahlých lúk. Možností kam ísť na koni je neúrekom, všade sa ponoríte do nádhernej prírody. Ak by predsalen sklamalo počasie, na Ranči máme aj Western Arénu, kde sa dá trénovať na upravenom piesku.

Tu sa každoročne organizujú preteky pod názvom: “Bystrička Reining Cup”. Na ranči sa venujeme výcviku a chovu koní prevažne plemena Quarter horse. Sú to americké kone, šľachtené na dávne preteky “štvrť míle” a sú jedni z koní, ktoré majú najlepšie predpoklady na reiningové súťaže. Účastníme sa najrôznejších domácich aj zahraničných pretekov a samy podobnú súťaž každoročne organizujeme.

Adresa: BELKAM Ranč
Bystrička 208
03804 Bystrička
WWW: www.belkamranch.sk
Email: belkamranch@belkamranch.sk
Telefón: 0917 349 541, 0905 389 706
Fax: nie je k dispozícii
Ponuka služieb

Jazda na koni

Reining

Hipoterapia (Na ranči Vám ponúkame hipoterapiu, ako najvhodnejší prostriedok pre uvoľnenie a  zábavu handicapovaných detí či dospelých. Naši skúsení tréneri Vám radi pomôžu, vysvetlia jazdu a s úsmevom zabavia Vás či Vašich blízkych. Špeciálne na hipoterapiu, ako už názov napovedá, máme koníky, ktoré už len svojou prítomnosťou pôsobia ukľudňujúco a terapeuticky…)

Výcvik koní

Vychádzky do prírody

Trail

Výuka jazdy na koni (Na našom ranči vás naučíme nielen sa koní nebáť, ale postupne pochopiť ich potreby, nálady, pocity, ako sa o nich starať a hlavne ako správne koňa jazdiť. )

Ustajnenie koní

Fotogaléria
NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok