Jazdiareň Hipocentrum

Jazdiareň Hipocentrum je zameraná na poskytovanie turistických služieb hlavne v oblasti jazdenia. Pre najmenej náročných zákazníkov je k dispozícií jazdenie na vedenom koni. Dve vonkajšie jazdiarne 40x30m a 40x60m sú určené pre náročnejších zákazníkov, ktorý majú už nejaké jazdecké skúsenosti s koňmi a chcú si zajazdiť samostatne podľa svojich skúsenosti. Ak sa chcete naučiť jazdiť, je tu pre Vás výučba jazdy s inštruktorom, ktorý má za úlohu ukázať Vám základy jazdenia počas minimálne 7 lekcií.

Zákazníci, ktorí majú záujem o vychádzku v okolí Zemplínskej šíravy využívajú možnosť vychádzok do okolia jazdiarne s doprovodom.

Adresa: Hipocentrum Hôrka
Vinné 14
07231 Vinné
WWW: www.hipocentrum.sk
Email: info@hipocentrum.sk
Telefón: 0905 539 508
Fax: nie je k dispozícii
Ponuka služieb

Turistika na koni (5 hodín až viac dní, pri viacdňovej turistike sú možné hviezdicové výjazdy z nášho zariadenia, alebo zo záložného tábora, prípadne putovanie bez zakladania dlhodobejšieho tábora (prespať a ísť ďalej).

Výučba jazdy:

jazda na koni v kruhovej ohrade s inštruktorom jazdenia
inštruktor vysvetľuje základné kroky jazdy a správne držanie tela
výučbu podmieňujeme absolvovaním minimálne 10 hodín výučby
cieľom výučby prvých desiatich hodín je naučiť jazdca ovládať samostatne koňa v kroku a zvládnuť úvod do ľahkého klusu
pokračovanie vo výučbe podľa dohody

Vychádzky s doprovodom

Návštevník sa môže rozhodnúť pre 1 - 4 hodinovú vychádzku na týchto trasách:
blízke okolie (poľné cesty aj v bezprostrednej blízkosti vodnej nádrže)
návšteva blízkej dediny Trnavy pri Laborci (poľné cesty)
Viniansky hradný vrch, Vinianské jazero (poľné cesty, les, spevnená komunikácia - náročnejší terén)

Jazda v koči do blízkeho okolia.

Pre tých, ktorí nachvíľu chcú dať pokoj svojim svalom a predsa majú chuť kochať sa prírodou ponúkame jazdu v záprahu. Jazdu v záprahu si často objednávajú rekreanti Zemlínskej šíravy ako darček k narodeninám, k výročiu svadby,...

Tábor pre deti od 10 rokov

Organizujeme 7 dňové pobyty. Začiatok každého pobytu je vždy v nedeľu o 10.00 hod. a ukončenie v sobotu o 17.00 hod. Doprava individuálne. Maximálny počet detí je 20, nakoľko práca pri výuke jazdy na koni si vyžaduje individuálny prístup. Deti počas pobytu majú garantovaných 7 hod. v sedle a teoretickú časť, nenútene podľa záujmu (výukové filmy s komentárom, kvízy a súťaže zamerané na chov koní a jazdectvo, beseda pri táboraku).

Fotogaléria
NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok