Kurzy

Možno sa vám už predtým naskytla príležitosť sedieť na koni, azda na výlete na poníkoch alebo na koni priateľa. Je to zábava, no ak sa rozhodnete viac venovať jazdeniu, je dôležité osvojiť si správne spôsoby a dôvody ukrývajúce sa za nimi. Keď raz začnete samostatne ovládať koňa, musíte si byť vedomý rizík a nástrah, to vás však nemusí odradiť. Prvá lekcia sa bude odvíjať od nasadnutia a zosadnutia, spôsobu sedenia v sedle, držania vôdzok a žiadania koňa, aby kráčal vpred, zabočil sa a zastavil. Malo by to byť v ohradenom priestore, ktorý sa nazýva jazdiareň alebo manéž.

Naučíte sa aj to, sko si nastaviť strmene na správnu dĺžku a upevniť podbrušník. Tieto základy nie sie sú veľmi vzrušujúce, ale sú nevyhnutné, a dobrý inštruktor čo najskôr zaradí do výučby nejaké aktivity, aby bola hodina zaujímavejšia. Ak je toto vaše prvé stretnutie s koňom zblízka, pocit sedu obkročmo v sedle môže byť radostný, ale aj vystrašujúci. Čoskoro zistíte zmysel výučby v riadenom prostredí. Pri troche trpezlivosti nebude dlho trvať, kým budete môcť vychutnávať veľkolepú prírodu zo sedla, pričom základná jazdecká zručnosť vám pomôže umocniť tento zážitok čo najviac.

Hodiny jazdy na koni vám umožnia jazdiť bezpečne bez vôdzok a strmeňov. Môžete sa sústrediť na svoju polohu a naučiť sa pohybovať s pohybmi koňa, kým ho riadi niekto iný.

Naše jazdecké areály Vám ponúkajú rekreačné jazdy pre začiatočníkov, v jazdiarni, vychádzky do prírody začiatočníci absolvujú vo western sedlách, ktoré sú bezpečnejšie, vďaka čomu môžu pohodlne vychutnať krásy prírody. Jazdy pre pokročilých jazdcov, tréningové hodiny, pre zdokonaľovanie jazdeckej zručnosti, vychádzky. Jazdy sa vedú spôsobom prirodzeného jazdenia, prirodzenej komunikácie s koňom. Vychádzky ponúkame celoročne v závislosti od počasia. Jazda na koni je na vlastnú zodpovednosť, jazdci do 18 rokov musia mať ochrannú prilbu, ktorú bezplatne zapožičiavame. Všetky jazdy treba u nás objednať minimálne 1 deň vopred telefonicky, dohodnúť počet jazdcov, čas jazdy, na jazdu byť vhodne obutý a oblečený. Pri návšteve je potrebné aby sa jazdci aj návštevníci vo vlastnom záujme oboznámili so základnými pravidlami farmy a jazdy na koni, ktoré sú dostupné na viditeľnom mieste.

Taktiež ponúkame kurzy jazdenia pre začiatočníkov ktoré zahŕňajú starostlivosť o kone s intenzívnymi jazdeckými hodinami s akreditovaným učiteľom jazdy. Tréningové a vyučovacie hodiny sú 45 min. Ostatné jazdy 60min.

Ak chceš tráviť dovolenku formou kurzu pre jazdu na koni zvoľ si svoj kraj a svoju obľubenú oblasť. Klikni myšou na kraj alebo na rolovaciu funkciu ponuky.

Vyber si kraj
EZAT Váš partner pre

DOVOLENKA V SEDLENEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok