Jazda na koni

Agroturistika v ponímaní milovníkov zvierat a prírody predstavuje Jazda na koni. Penzióny a usadlosti s ponukou jazdy na koni patria k špeciálnej ponuke trávenia Dovolenky na vidieku. Oddych v sedle na chrbte koňa predstavuje zábavu pre dospelých a aj pre deti. Ak ste sám alebo s priateľmi , ak ste začiatočník alebo skúsený jazdec môžete si kedykoľvek rezervovať dovolenku v sedle z ponuky našich jazdeckých areálov.Takmer všetky hipokluby prevezmú Vaše dieťa do opatery a v zverení do rúk skúseného trénera či cvičiteľa absolvujú svoju prvú jazdu na malom koníku alebo pony. Učiť sa jazdiť na koni by malo byť kombináciou potešenia a úsilia. Je to úžasný spôsob vychutnávania života v prírode a sledovania okolia, pričom jazda poskytuje aj niečo navyše, prispieva k vašej kondícii a čulosti. Jazdecké areály a terény okolitej prírody pri väčšine objektov na Slovensku ponúkajú nezabudnuteľné zážitky v náručí nádhernej slovenskej prírody.

Jazdecké kluby a konské farmy predstavujú raj pre jazdeckých fajnšmekrov. Strávte dovolenku v našich jazdeckých areáloch, ktoré sú odskúšané a preverené a nechajte v sebe pulzovať duch prírody unášaním sa na chrbte kona. Bezpečnosť a prívetivosť personálu je samozrejmosťou, bez ktorej by takáto forma služieb nemohla existovať.

Súčasťou ovládania jazdy na koni je aj vypestovanie si istého zmyslu pre koňa. Kone sú poddajné zvieratá a rady urobia, o čo ich požiadate. Dobrý jazdec sa naučí rozumieť znakom, ktoré dáva kôň prostredníctvom svojho správania a temperamentu. Postupne sa naučíte, ako je najlepšie skombinovať empatiu a pevnosť, aby ste mohli úspešne zaobchádzať s týmito silnými zvieratami. Jazda na koni môže byť samostatná alebo skupinová, záleží od toho, čo uprednostňujete a aké máte skúsenosti. Kone, aj keď sú dobre cvičené, sú nepredvídateľné, musíte sa preto pripraviť na prekážky vrátane pádov.

Dôležitý je kladný postoj. Je toho tak veľa, čo sa treba naučiť- od dávania príkazov a práce s koňom po prijímanie toho, čomu hipológovia hovoria: " vzostupy a pády športu" s nemalou dávkou irónie.

EZAT Váš partner pre

DOVOLENKA V SEDLENEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok